12 väga head äppi Windowsi arvutile

#äpid #Windows
4 min lugemine

Aasta lõpp ja uue algus on aeg, kui paljud uued arvutid võetakse esimest korda karbist välja. Et teha valimine lihtsamaks, siis toome välja need äpid (või programmid nagu nende kohta vanasti öeldi), mis teevad Windowsis toimetamise mõnusamaks või mis on lausa hädavajalikud.

 

Võib tulla üllatusena kui paljudel online-teenustel on oma spetsiaalsed Windowsi äpid. Nende kasutusele võtmine võib aidata organiseerida elu mentaalselt. Kui kõik striiminguteenused, töö-äpid, chat ja sotsiaalmeedia on avatud kümnetes Chrome’i tabides, siis nende vahel navigeerimine võib hakata üle jõu käima. Kõike läbi brauseri vahekaartide tehes on ka risk, et miski ebaoluline viib tähelepanu näiteks tööasjadest kaugele eemale.

Osad teenused on äpina palju paremad, kui brauseris – ja osad eksisteerivadki ainult äpis.

 

DUOLINGO

Duolingo on lõbus ja lihtne viis õppida uut keelt kõigest mõne minuti kaupa päevas. Mina kasutan seda kunagi õpitud saksa keele meelde tuletamiseks. Valikuid on laialdaselt alates soome keele õppimisest kuni hiina keeleni. Õppimist saab alustada lihtsatest fraasidest nagu tervitused ning vaikselt läheb järjest raskemaks.

 

ZOOM

2020 aastat defineeriv äpp on vaieldamatult Zoom. Sellest on saanud igapäevane tööriist nii töö ülesannete täitmiseks, üritustel osalemiseks või lihtsalt sõpradega ühenduse hoidmiseks.

 

SKYPE

Skype’l pole niipalju äridele orienteeritud funktsioone kui Zoomil, kuid olles Microsofti omanduses, siis klapib see Windows 10-ga eriti hästi.

 

ADOBE CREATIVE CLOUD

Creative Cloud on komplekt Adobe äppe, mille vajadus sõltub tööst või hobist ja muidugi ka eelarvest. Fototöötlejad saavad Photoshopi ja Lightroomi kümne euro eest kuus. Video töötlus tarkvara Premiere Pro on poole kallim. Kogu nö portfelli saab 50 euro eest kuus, saades enda käsutusse üle kahekümne äpi.

 

PAINT 3D

Paint on olnud olemas vaat, et aegade algusest. Kuigi esmapilgul võib jääda mulje Paintist kui mingist jamast, mida Windowsiga kaasa pannakse, siis tegelikult on see üks kasutajate poolt enimhinnatud programme. Lihtsat pilditöötlust on sellega väga mugav teha. Enamus inimesi oskab seda kasutada, lisaks leiab kõik vajalikud tööriistad nii 2D kui ka 3D mudelite loomiseks.

 

AUDIBLE

Vahel on aja mõnusaks mööda saatmiseks vaja kõigest ühte audioraamatut. Audible on koht, kust neid saab. Saadaval erineva hinnaga paketid.

 

SPOTIFY

Kui sa juba ei kasuta, siis kindlasti tead inimesi, kes seda teevad. Windowsi äpp on lihtne kasutada ja annab soovitusi. Nüüd ka üks populaarsemaid kohti, läbi mille podcaste kuulata.

 

VLC

Videode vaatamiseks kasulik programm, mis saab hakkama kõikvõimalike formaatidega. Kes on proovinud Windows Media Playeriga rinda pista, teab, et VLC on parem. Sellelt leiab ka equalizeri ja võimaluse vaadata sisu CD ja DVD plaatide pealt.

 

MESSENGER

Jah, Facebook Messengeri jaoks on nüüd eraldi Windowsi äpp, mis on äravahetamiseni sarnane iOS ja Android äpile, nii et selle kasutusele võtmine peaks olema väga mugav. Paar võimalust on sellest äpist siiski puudu – hääl- ja videokõned, kuid muidu hea võimalus hoida chattimine brauserist eemal.

 

WPS OFFICE

See äpp on võimalus mitte maksta Microsoft 365 eest. Tasuta äpp, millega saab avada ja muuta Office’i dokumente, kirjutab The Verge. Komplekt sisaldas Writerit (Word), Spreadsheets (Excel), PDF Editor ja Presentationit (PowerPoint).

 

DROPBOX

Kõik, kes on Dropboxi kasutanud teavad, et see on üks mugavamaid pilveteenuseid. Windows äpiga saab vaadata fotosid ja faile. Lisaks saab neid oma pilvekontolt alla ja üles laadida. Tasuta saab 2GB ruumi, mida vajadusel laiendada.

 

YOUR PHONE

See äpp ühendab Windowsi arvuti Androidi seadmega, mis muudab arvuti teatud mõttes Androidi laienduseks. Märguanded ja piltide ning failide liigutamised nagu ka kõned ja sõnumid, saab ette võtta arvutiekraanil.