Raport: Eesti kõige kiiremat mobiilset internetti pakub Telia

#5G #mobiilne internet #ookla speedtest #Telia
2 min lugemine

Ookla Speedtesti avaldatud raportist selgub, et 2023. aasta viimases kvartalis pakkus Eestis kõige kõrgema keskmise allalaadimiskiirusega mobiilset internetti Telia.

 

Raporti kohaselt ulatus Telia mobiilse interneti keskmine kiirus allalaadimisel 92,39 Mbit/s-ni, Elisal 84,68 Mbit/s-ni ja Tele2 49,67 Mbit/s-ni.

Kõigi kohalike teenusepakkujate peale kokku ulatus mobiilse interneti keskmine kiirus 2023. aasta neljandas kvartalis allalaadimisel 84,09 Mbit/s-ni, millega asetus Eesti riikide arvestuses kõrgele 27. positsioonile. Eesti ette jäi Austraalia ning Eestile järgnes Leedu.

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul investeerib ettevõte oma võrkudesse kümneid miljoneid eurosid aastas ning see avaldub otseselt ka klientidele pakutavas kasutuskogemuses.

„Ka aasta varem ehk 2022. aasta viimases kvartalis pakkus Telia Ookla Speedtesti andmetel Eestis kõrgeima keskmise kiirusega mobiilset internetti, siis mõõdeti meie tulemuseks 80,48 Mbit/s. See näitab, et aastaga kasvas meie mobiilivõrgus pakutav keskmine kiirus ligemale 15%. See on väga hea tulemus, kui arvestada, et aasta-aastalt suurenevad ka meie võrkude poolt teenindatavad andmemahud. Näiteks viimase 8 aastaga on Telia mobiilivõrgus kasvanud andmemahud ligemale 20 korda,“ ütles Visse.

Tänase seisuga kasutab enam kui 150 000 Telia klienti 5G telefoni, see number suureneb iga päevaga ning ainuüksi Telia 5G võrgus kasvas eelmisel aastal andmeliikluse maht 3 korda.

„Hea meel on näha, et kliendid hindavad ja kasutavad mobiilset andmesidet järjest enam ning meie suured investeeringud uutesse tehnoloogiatesse tasuvad ennast ära. Vastasel korral ei oleks meil võimalik teenindada sellist andmemahtude kasvu võrgus, seejuures järjest kasvavate keskmiste kiiruste ja paraneva kasutuskogemusega“ lisas Telia tehnoloogiajuht

2024. aastal keskendub Telia Eestis oma 5G võrgu laiendamisele ning aasta lõpus on plaanis katta 5G leviga ca 95% elanikkonnast.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.