Telia MeetUp – inspiratsiooni täis päev

#5G #küberturvalisus #Telia Meetup
4 min lugemine

Telia MeetUp avab Telia peamajas uksed juba 25. mail. Tule meile külla ja saa osa inspireerivast päevast, mille raames viime läbi üle 20 põneva seminari. Huvitavaid teemasid jagub nii ettevõtete juhtidele, IT juhtidele kui ka spetsialistidele.

 

Sel aastal valisime ürituse katusteemaks kestlikkuse ning koos tehnoloogia-, IT- ja küberturvalisuse ekspertidega arutame, kuidas kaasaegsed ja innovaatilised lahendused aitavad ettevõtetel digiteekonnal areneda ning ühtlasi ajada oma äri veelgi efektiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt.

 

Küberturvalisus fookuses

 

Kuigi Eesti ettevõtete küberturvalisuse tase järjest paraneb ning kaasaegseid küberturbelahendusi võetakse järjest aktiivsemalt kasutusele, tuli hiljutisest küberturvalisuse teemalisest uuringust välja, et töötajate küberhügieeniga tegelemine ja nende sellealane koolitamine on jätkuvalt paljude ettevõtete jaoks paras väljakutse.

Seepärast töötasimegi välja uue põlvkonna koolituskeskkonna, mis aitab töötajaid etapiviisiliselt treenida, parandada nende küberturvalisuse alaseid teadmisi  ja arendada praktilisi oskusi, kuidas küberohtudele edukalt vastu seista. Tutvustame MeetUpil uut küberkoolitust ja selle võimalusi ning räägime ka sellest, kuidas töötajate koolitamine ja tehnoloogia üksteist toetavad ning täiendavad.

Samuti arutleme, kuidas tagada ettevõtte töötajatele töökindlad ja turvalised arvutitöökohad ning kaitsta oma ettevõtte võrku levinud küberohtude eest.

 

Millised uusi võimalusi 5G lähitulevikus toob?

 

Selleks, et saaksime juba lähitulevikus nautida 5G tehnoloogia tõelist potentsiaali, on kõigepealt vaja rajada ulatuslik 5G võrk.

5G võrk areneb Eestis kiiresti ning see on kättesaadav Telia klientidele järjest enamates piirkondades ja nii linnas kui maal. Ajalugu on juba 4G näitel tõestanud, et kui on olemas kaasaegne võrk, järgneb sellele ka innovatsioon ning sünnivad täiesti uued tehnoloogilised lahendused. Räägime 5G potentsiaalist ja võimalustest käimasolevate projektide näitel.
Juttu tuleb ka sellest, kas 5G võib olla turvaline alternatiiv wifi võrgule.

 

Majasisesele IT-kompetents või IT-teenuste sisseostmine – kumb on mõistlikum?

 

Tööjõupuudus IT-sektoris järjest süveneb ning ettevõtted seisavad üha sagedamini valiku ees, kas taaskord leppida sellega, et tuleb uusi tegijaid tööturult otsida või hoopis kaaluda mõne sobiva teenusepakkuja kaasamist.

MeetUpi raames toimub sel teemal põnev diskussioon, kus oma kogemust jagavad Eesti ettevõtete esindajad. Räägime sellest, millised on mõlema variandi plussid ja miinused ning ning mida tasub majast välja anda ja mida on mõistlik siiski oma spetsialistide abil teha.

 

Kuidas andmete abil targemaid otsuseid teha?

 

Andmete mahud järjest kasvavad, kuid kas oskame neid ettevõtete kasuks tööle panna? Arutame, kuidas näiteks liikuvusandmed aitavad ettevõttel aru saada, kes on tema potentsiaalsed kliendid ning millised on nende käitumismudelid ja eelistatud liikumistrajektoorid. Jagame seniseid kogemusi, kuidas andmete põhjal leida oma ettevõttele uusi ärivõimalusi. Muidugi puudutame ka keskkonna aspekti ning räägime sellest, kuidas suurandmed aitavad ettevõtetel oma keskkonnamõju paremini hinnata.

Lisaks arutame, kuidas andmete kauglugemine toetab ettevõtte protsesside ja tegevuste digitaliseerimist.

 

IT-juhtide klubi: uus vs vana

 

Traditsiooniliselt toimuvad MeetUpi raames IT-juhtide klubi kohtumised ning seekord oleme planeerinud lausa kaks põnevat vestlust. Sageli põrkub uue generatsiooni IT-spetsialistide nägemus kokku aastatega väljakujunenud ettevõttesiseste reeglitega ning just selle probleemi valisime esimese IT-juhtide klubi kohtumise teemaks.

Teises vestlusringis räägime kaugtööst ning sellest, kuidas see on mõjutanud ettevõtete IT-süsteemide ülesehitust, protsesse ja ka vaadet turvalisusele.

 

Ürituse demoalal ootavad külastajaid kõige värskemad uudised tehnoloogiamaastikult.  Kohal on: Microsoft, HPE (Hewlett Packard Enterprise), Aruba, Nutanix, Samsung ja paljud teised.

 

Registreeru Telia Meetupile >