10 kohta, kuhu panna Apple AirTag või Galaxy SmartTag

#airtag #smarttag #Telia jõulukampaania
4 min lugemine

Apple AirTag ja Galaxy SmartTag on ideaalsed tooted inimesele, kes kipub oma asju unustama või kes soovib oma asjade asukohal pidevalt silma peal hoida.

 

Siinkohal jagamegi nippe, kuidas sellest väikesest vidinast võib erinevates olukordades palju abi olla. Ehk siis kuhu võiks paigutada AirTagi/SmartTagi, et sellest maksimaalselt kasu oleks.

Kusjuures – tänavune Telia jõulukampaania sisaldab erinevaid tooteid (telefonid, tahvlid, nutikellad ja ka üks sülearvuti) mille soetamisel saab kingitusena kaasa kas siis Apple AirTagi või Galaxy SmartTag+.

Sellega, milliste ostutega kõnealune kingitus kaasneb, saab tutvuda Telia jõulupakkumiste veebilehel.

Nüüd aga soovitused, kus saab AirTagi/SmartTagi kasutada

Tasku
Meie seas on inimesi, kes kipuvad oma üleriideid maha unustama. Olgu siis avalikesse kohtadesse või lihtsalt sõprade-tuttavate juurde. Pannes oma jakitaskusse AirTagi/SmartTagi, on lihtne hiljem täpselt tuvastada, kuhu see jope või jakk täpselt maha jäi.

Auto
Nutikas on paigutada AirTag/SmartTag oma auto mõnda märkamatusse nurka. See on kasulik õige mitmel moel. Näiteks erinevate suurürituse puhul leiab hiljem kergemini üles parkimiskoha. Samuti võib AirTagist/SmartTagist olla asendamatu abi, kui auto on ärandatud või lihtsalt teisaldatud.

Telk
AirTagist/SmartTagist võib olla kasu ka matkajatel. Eriti kui on plaanis näiteks päevaks laagriplatsist kaugemale liikuda. AirTag/SmartTag aitab hiljem kergesti leida tagasitee laagrisse, kui paigaldada see näiteks oma telki.

Pagas
See on ilmselt üsna elementaarne, et näiteks lennureisile minnes paigaldatakse AirTag/SmartTag oma kotti või kohvrisse. Nii saab väga kergesti kindlaks teha oma koti asukoha. Eriti siis, kui see mõne teise lennuga hoopis mujale on saadetud. Täpset asukohta ametivõimudele või lennufirmale kommunikeerides on lootus see märksa kiiremini tagasi saada.

Sülearvuti kott
Hoolimata oma hinnalisest sisust on üsna tihedad juhtumid, kui sülearvuti kott unustatakse maha näiteks kohvikusse, kuhu on mindud oma hommikukohvi nautima. Uimase peaga ununenud süleri leiab taas üles kui selle kotti paigutada üks AirTag/SmartTag.

Lapsele või eakale kotti või tasku
Nii lapsed kui ka vanemad inimesed ei pruugi endale ümbritsevast suuremat aru anda – kes noorusest, kes oma tervislikust seisundist lähtuvalt. Kuigi nende asukohti võib tuvastada ka näiteks telefoni asukoha järgi, siis võib nii laps kui ka vanur minna laia ilma ka ilma sidevahendita ja siis võib nende asukoha määramine olla ülimalt keeruline. Abiks on siin võimalus panna AirTag/SmartTag aegsasti nende rõivastusse või kotti.

Jalgratta külge
Kuigi meie seas on neid, kes võivad ka unustada, kuhu nad täpselt oma jalgratta parkisid, siis ilmselt palju rohkem on neid, kellelt varganäod on nende kaherattalise lemmiku lihtsalt ära varastanud. Nii võib oma ratta juures leida varjatud koha, kuhu diskreetselt AirTag/SmartTag kinnitada. See aitab hiljem sõiduriista paremini üles leida, kui see on „omapäitsi“ kuhugi jalutama läinud.

Rahakott või võtmekimp
Mõlemad on oma mõõtmetelt üsna väikesed ning lisaks lihtsalt maha unustamisele võivad need ka täiesti iseseisvalt taskust välja libiseda ja kuhugi näiteks mööbli sisse „varjuda“.

Koerale kaelarihma külge
Ka kõige treenitum koer võib mingil hetkel isepäisust ilmutada ja erinevatel põhjustel laia maailma suunduda. Ehkki koerad istuvad harva pikemat aega ühe koha peal, aitab AirTag/SmartTag nende asukohta lokaliseerida ning koerake taas turvaliselt koju toimetada.

TV-pult
Telekapult on ilmselt üks asju, mis normaalses majapidamises pidevalt kuhugi ära kaob ning sellise käitumisega korduvat frustratsiooni põhjustab. Selle peale on aga mõeldud ning tegelikult on Aliexpressis ja muudes sarnastes kohtades juba saadaval ka spetsiaalsed vahendid, millega AirTagi mugavalt telekapuldi külge kinnitada. Pragmaatilisem inimene võib muidugi AirTagi/SmartTagi lihtsalt kleeplindiga oma telekapuldi tagaküljele kinnitada.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."