Snapdragon 888 – protsessor annab jõu nutiseadmetele

#protsessor #Snapdragon
2 min lugemine

Qualcomm ja Snapdragon on nimed mida enamik inimesi võib-olla ei pruugigi teada. Samas aga on paljud meist siiski nende nimede taga oleva tehnoloogiaga kokku puutunud.

 

Qualcomm on nimelt tehnoloogiaettevõte, mis muude toodete kõrval valmistab ka Snapdragon nime kandvaid protsessoreid. Need omakorda aga annavad jõudu väga suurele hulgale nutiseadmetele.

Kuna Snapdragonid on oma “mootoritega” ikka Apple ja Huawei analoogidele kõva konkurentsi pakkunud, siis on nende viimane uudis uuest tippseeria mudelist kindlasti märkimist väärt.

 

Kiirem ja säästlikum ning 5G toega

 

Nimelt kuulutas ettevõte äsja välja Snapdragon 888 nime kandva süsteemikiibi. See on võrreldes eelmise tipuga (865) kuni 25% protsenti kiirem ja seekord juba integreeritud 5G võimekusega.

Kuna tegemist on nii-öelda süsteemikiibiga, mis on osa suuremast komponentide kogumist, siis koos toetavate kiipidega, tähendab selle kasutamine seadme üleüldist jõudluse paranemist. Näiteks  üheskoos ettevõtte Adreno 660 graafikaprotsessoriga peaks graafikaga seonduvad tegevused nüüd olema lausa 35% kiiremad. Spectra 580 ISP aga muudab kõvasti kiiremaks fotondusega seonduva. Väidetavat on nüüd võimalik samaaegselt filmida mitut 4K HDR formaadis videot, teha kiiremini suurte resolutsioonidega fotosid jne.

Selle kõige juures on aga kirjade järgi suudetud energiatarbimist kokkuvõttes hoopiski vähendada, mis tähendab vähem kuumust ja kauem kestvat akut.

 

Tulevaste tippmudelite süda

 

Eelnev jutt on oluline seetõttu, et uus 888 leiab omale tõenäoliselt lähiajal koha nii mõneski kõrgema klassi nutiseadmes. Teisisõnu on Qualcommi komponendid pea kõikides telefonides, mis ei kanna Huawei või Apple kirju.

Hetkeseisuga on tegemist küll vaid Qualcommi enda poolt välja öeldud infoga ning reaalses elus ei saa seega praegu veel võrdlusi või järeldusi teha. Tõenäoliselt on aga siiski taaskord astutud sammuke edasi ning aastal 2021 ilmuvad nutitelefonid on kasutajate jaoks jällegi pisut kiiremad ja võimekamad.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.