Voltride: tõukerattad said järsult mänguasjadest oluliseks transpordivahendiks linnas

#keskkonnahoid #koostööpartner #Voltride
4 min lugemine

Enam ei kujuta keegi linnapilti ette elektriliste liikumisvahenditeta. Baltikumi suurimaks elektriliste liikurite maaletoojaks ja müüjaks kasvanud Voltride’i üks asutajaid Markus Dvinjaninov kirjeldab, kuidas väljakutsete kiuste muutusid tõukerattad mänguasjadest pea eelistatumaks transpordivahendiks.

(Pildil: Voltride asutaja Markus Dvinjaninov äsja Voltride müüki tulnud Oolter elektrilise rattaga.)

 

Kolm ja pool aastat tagasi võrdus tõukeratas inimestele pigem mänguasja kui transpordivõimalusega. Dvinjanov meenutab, et Voltride algusaegadel polnud harv juhus, kui poes valis endale sobivat elektrilist tõukeratast mees, kes enne kaardi makseterminali lükkamist küsis altkulmu: „Kas see on okei, kui ma selle tõukerattaga hakkan tööle sõitma?“ Praeguseks on tõukerattal kulgev mees tänu Boldi ja Tuule rendiratastele muutunud tänavapildis normaalsuseks.

 

Kodusest garaažist Baltikumi suurimaks

 

Oma kodu elutoast ja garaažist tasakaaluliikurite müügiga alustanud Voltride müüb nüüdseks erinevaid elektrilisi liikumisvahendeid, teeb järelteenindust ja saab uhkusega öelda, et on suurimad elektriliikurite müüjad Baltikumis. Tallinna, Tartu ja Pärnu salongidest leiab tasakaaluliikuritele lisaks ka elektrilisi rulasid ning tõuke- ja üksrattaid. „Äriline kasv Eestis on meil hetkel ikkagi esikohal, ent sellest aastast oleme suuna võtnud ka Soome poole ning plaan on järgmisel hooajal avada Helsingis salong,“ ütles Dvinjaninov.

Voltride kasvatab elektriliste sõidukite valikut ja plaanib laieneda teistesse Euroopa riikidesse. „Liikurite entusiastidena kasutame neid igapäevaselt tööle-poodi-koju sõitmisel,“ rääkis Dvinjaninov. Katsetuses on olnud ka veidramaid sõiduvahendeid, mis pole väikese huvi tõttu müüki jõudnud. Näiteks Orbit Wheel, mis ei liigu elektri, vaid puusaringidega hoo andmise toel.

 

Elektrilise kergliiklusvahendid lahendavad linna autostumise probleemi

 

„Meie soov on lahendada inimeste transpordi vajadust võimalikult mugavalt,“ ütles Dvinjaninov. Kergliikur võib olla sama elumuutev kui päikeseenergia või elektriautod, kuid selle mõju on kiiremini tuntav. „Elektrilised sõiduvahendid lahendavad linna- ja äärelinnakogukondade probleeme, lihtsustades juurdepääsu ühistranspordile, vähendades linnade autostumist ning seega ka meie ökoloogilist jalajälge, samas aidates säästa ka raha,“ rääkis Dvinjaninov.

Voltride’i eesmärk ongi tuua inimene autost välja ja asendada see kordades väiksema, kompaktsema ja energiasäästlikuma sõiduvahendiga. „Me ei ütle seda, et inimestel ei peaks olema autot, soovitame võimalusel mitmed sõidud teha taskukohasema ja loodussäästlikuma sõiduvahendiga,“ ütles Dvinjaninov.

 

Kõige olulisem on tagada kvaliteet

 

Võiks arvata, et elektrisõidukite turg on oma sõiduvees ja areneb hirmsal kiirusel, kuid Dvinjaninovi sõnul praegu suuri arenguhüppeid pole olnud. „Kuivõrd elektrisõidukite turg on veel võrdlemisi noor, siis püüavad mitmed tootjad pääseda oma toodetega lati alt läbi,“ nentis Dvinjaninov, miks on ülioluline kontrollida toodete kvaliteeti. Samas usub ta, et kvaliteedi probleemi parandab aastatega kasvav konkurents. „Tugevamad jäävad pinnale, sest nende toode on parem,“ selgitas ta.

„Müüja kohustus on jälgida ja vastutada, millist toodet ta edasi müüb. Kui klient saab ebakvaliteetse toote, siis on tema pahameel suunatud müüja, mitte tootja vastu. Tooted saavad tulla nii tehasest, milles on väga kõrged standardid ja nõuded kvaliteedile, vaid ka suvalise mehe garaažist. Siinjuures pole oluline mitte tootjamaa, aga tehas ise. Näiteks pakuvad kõrgkvaliteetseid tooteid just Hiina tehased ning lisaks tõukeratastele valmivad seal näiteks Apple ja Tesla tooted.“

Teine oluline väljakutse elektriliikurite turul on Dvinjaninovi sõnul hinnataseme hoidmine kalli ülemaailmse transpordi juures ning seegi, kuidas kaup kätte saada.

„Kliendid eeldavad, et uueks hooajaks langevad eelmise hooaja toodete hinnad. Samas kui transpordihind on tõusnud kümme korda, siis ei saa hinda kuidagi langetada,“ nentis Dvinjaninov, mistõttu on see kindlasti üks suurimaid väljakutseid, millega praegu mitmed edasimüüjad silmitsi seisavad.

 

Ettevõtte edu tagab vahetu teenus

 

Toodete parima kvaliteedi tagamise kõrval on kogu müügiprotsessi juures ülimalt tähtis hea klienditugi. „Jaebrändina peame oma klientidele olema lihtsasti kättesaadavad, et meie äri sujuks – meie partneriks ja toeks on Telia, kelle teenused aitavad meil tagada paremat klienditeenindust meie partneritele ja klientidele,“ ütles Dvinjaninov. Ehk Voltride näeb, et kui ise tarbida õigeid teenuseid ja lahendusi, lihtsustub ka oma äritegevus. Iseäranis oluline on veel koostööpartnerite sarnased väärtused, mis parandavad ühiskonda.

Voltride tegeleb täiendavalt ka elektriliste tõukerataste, elektrirulade ning tasakaaluliikurite remondi ja hooldusega. „Meie ettevõtte iga teenus on seotud meeskonnale olulise väärtuse ehk jätkusuutlikkusega. Sõiduvahendile võimalikult pika elu- ja kasutusea andmiseks on vaja seda ka võimalikult hästi hoida ja hooldada, et need kestaksid võimalikult kaua, ega peaks iga paari hooaja järel uue vastu vahetama,“ selgitas Dvinjaninov.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.