VIDEO. Kust tuleb roheline energia ja miks võiks seda eelistada?

#Andre Visse #Ivo Palu #keskkonnahoid #roheenergia #taastuv energia
1 min lugemine

Septembri alguses kohtusid Pakri tuulepargis kolm roheenergia huvilist ja entusiasti, kes arutlesid rohelise energia pakutavate võimaluste ja eeliste üle.


Oma mõtteid jagasid TTÜ Elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi direktor Ivo Palu, Telia Eesti tehnoloogiajuht Andre Visse ja noor roheenergia huviline Gerhard. Asjaosalised arutlesid üheskoos päris mitme aspekti üle, mis puudutab rohelist energiat. Mis selgus? Vaata lähemalt videost. 

Telia on ettevõttena astunud juba väga mitmeid samme selle suunas, et muuta oma tegevus võimalikult keskkonnasõbralikuks:

  • Alates 2016. aastast kasutab Telia ainult rohelist elektrienergiat, mis on toodetud loodust säästvalt ja vastutustundlikult. Lisaks taaskasutab Telia juba aastaid oma serveriparkides tekkivat soojusenergiat;
  • 2020. aastal hakkas Telia suurim andmekeskus kasutama esimesena Eestis päikeseenergiat;
  • 2021. aastal sõlmisid Telia Eesti ja Eesti Energia mahuka taastuvenergialepingu, mille kohaselt tarnib energiafirma Teliale viie aasta jooksul 156 GWh ulatuses taastuvenergiat. See on Telia poolne panus uute taastuvenergia tootmisüksuste arendamisse, et kasutajateni jõuaks järjest rohkem taastuvenergiat.

Kui soovid lähemalt teada, kuidas panustab Telia Eestis igapäevaselt keskkonnahoidu, tutvu lähemalt ettevõtte värske keskkonnaraportiga.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.