Väga head telefonid, mis maksavad alla 500 euro


Kes on harjunud soetama parimaid turulolevaid telefone on märganud, et nende hinnad on järjepidevalt ülespoole roninud. Lipulaevade hinnad tihti algavad tuhandest eurost ja see tekitab küsimuse, kas niipalju telefoni eest välja käia on ikka mõistlik? Telefon on paljude jaoks kõige olulisem arvuti, olles töövahend, meelelahutuskeskus, suhtlusvahend jne. Seega on hind mõnes mõttes põhjendatud.

 

Koos tipptelefonide kallinemisega on juhtunud midagi veel: odavamad telefonid on muutunud väga palju paremaks. Kui veel viis aastat tagasi tuli soodsa telefoni puhul leppida mõne märgatava puudusega, siis praegused nutitelefonid, mida saab tihti juba mõnesaja euro eest, on peaaegu läbi ja lõhki premium-klassi telefonid. Olgu need siis telefonid, mis on välja tulnud mõni aeg tagasi ning nende hind on jõudnud kukkuda meeldivamaks, samas säilitades ajakohasuse või siis mõne tippmudeli väiksem versioon, milles pole küll tehnika viimast sõna, kuid see-eest eelviimane ehk enam-vähem sama. Me räägime seadmetest, millel on väga head protsessorid, suurepärased kaamerad, muljetavaldavalt suured akud ja kvaliteetne kasutuskogemus.

 

 

Apple iPhone 8

 

Napilt üle viiesaja euro piiri, kuid ainus Apple’i toode, mis siia nimekirja mahtus.

Juba 2017. aastal välja tulnud iPhone 8 on endiselt hea telefon ning ühtlasi kõige vanem iPhone, mida Apple endiselt uuena müüb. Kuigi välimus pole selline nagu kõige uuematel mudelitel, siis on see veekindel, juhtmevaba laadimise ja kodunupuga. Kaamera on iPhone’le omaselt väga hea.

 

Samsung Galaxy A51

 

Värskelt müügile saabunud Samsung, millest leiab tasemel riistvara ahvatleva hinnaga. 6,5-tolline AMOLED ekraan on neile, kes otsivad suurt ja kirgast ekraani, siiski istub ta kätte paremini kui veelgi suurem A71. See on üks parimaid Samsungi telefone, mida selle raha eest saab. Tagumist külge kaunistav “Prism”-disain teeb seadme muidu üsna ühetaolistest korpustest silmapaistvamaks. Kuigi ilus, siis sellel mudelil pole tolmu- ega veekindlust. Sisemist salvestusruumi saab mõnusad 128GB, mida võib soovi korral kuni 500GB mälukaardiga suurendada.

 

Samsung Galaxy A71

 

Eelmisest veel suurem ekraan, suurem aku ja viis kaamerat, millega teha tipptasemel pilte.

Ekraani sisse paigutatud sõrmejäljelugeja ja kaamera jaoks jäetud pisike auk võimaldavad anda kasutajale maksimaalselt ekraaniruumi. Kellele meeldib suur 6,7-tolline ekraan, millelt videosid vaadata, kartmata, et aku liiga kiiresti tühjaks saab, siis selle hinna juures on see üks parimaid diile. Kuigi hiiglaslik ekraan pole kindlasti mõeldud ühe käega kasutamiseks, siis 179-grammine kaal teeb telefonist omataoliste seas üllatavalt kerge.

 

Huawei P30

 

Siit nimekirjast ilmselt parima kaameraga telefon, mille ülejäänud riistvara ei jää palju alla. Muljetavaldav aku kestvus ja mõistlik hind teevad sellest ühe parima keskklassi telefoni. Odavam kui tippklassi telefonid, kuid näiteks protsessor on Huawei P30’l sama, mis selle sadu eurosid kallimal P30 Pro’l. Kirsiks tordil võib paljude jaoks olla kõrvaklapipesa, mida pole enam just paljudele telefonidele jäänud.

 

 

Xiaomi Mi Note 10

 

Kuigi mitmeski mõttes ideaalne on sellel telefonil siiski oma kitsaskohad. Alustame heast – ülihea kaamera ja tipptelefonidele omane ekraan ning muljetavaldavalt kiire laadimine.

Arvestades, et tegu on Hiina odavtelefonide tootjaga on tulemus kahtlaselt lähedal lipulaevadele. Küll aga on arvustajad ette heitnud seadme ebastabiilset Bluetooth-ühendust ning konkurentidele alla jäävat aku kestvust.

 

Xiaomi Mi 9T

 

Arvestades telefoni ligi kolmesaja eurost hinda on see oma hinnaklassi üks parimaid. Ilus disain, viisakas kaamera ja suurepärane jõudlus teevad sellest hea valiku. Kellele 128GB salvestusruumist ei jätku, siis peab arvestama, et microSD kaarti telefonis kasutada ei saa. Omapäraseks teeb telefoni selfie-kaamera, mis hüppab korpusest välja ning ei võta seega ekraani arvelt ruumi.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.