Allikas: Google

Samsung tegi nutitelefoni ilma internetita!

#nuputelefon #samsung
2 min lugemine

Kui küsida mistahes nutitelefoni kasutajalt, milline on nutitelefoni kõige olulisem omadus, siis suure tõenäosusega vastab umbes 99,7% neist, et selleks on internetiühendus. Selle valguses tundub väga julgena Samsungi otsus tulla turule nutitelefoniga, millel puudub internetiühendus. Ometi on fakt, et Samsung tuli oma kodumaal Koreas välja nutitelefoniga J2 Pro, millel puudub igasugune internetiühendus.

 

 

Telefoni raudvara pole ka just kiita:

  • 1,4 GHz neljatuumaline protsessor;
  • 1,5 Gb muutmälu;
  • 5-tolline (960×540) ekraan;
  • 8 Mp kaamera.

 

Kes sellist keskpärast ja internetivõimetut telefoni üldse tahab?

 

Ometi oli Samsungil nutifoni luues silme ees vägagi kindel sihtgrupp – tuupurid. Täpsemalt siis need, kes valmistuvad kohaliku kõrgkooli testideks. Internet (loe: sotsiaalmeedia) aga on telefonist ära lõigatud selleks, et aidata õppuritel tähtsaks sündmuseks õppides korralikult keskenduda. Telefon pole õnneks täiesti askeetlik, sellel on nii raadio kui ka muusikarakendus, diktofon ning korea-inglise sõnaraamat. Hinnaks on J2 Pro’l umbes 190 dollarit, mis tundub telefoni võimalusi arvestades üpris kõrge. Ometi on ka siin Samsungil oma trump varrukas – peale eksami sooritamist võib õppur oma tuupuritelefoni välja vahetada mõne Galaxy, Note’i või A-seeria mudeli vastu ning J2 Pro hind arvestatakse uue telefoni hinnast maha. Et Samsung toob selle kõnetoru ainult kohalikule turule, siis võiksid meie eksamipalavikus koolilõpetajad-sisseastujad kaaluda oma ahvatlevalt sotsiaalse kõnetoru ajutist väljavahetamist näiteks popi Nokia 3310 vastu.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.