Wikicompass – tee Wikipediast endale reisijuht

#iOS #rakendus #reisi planeerimine #reisimine #wikipedia
2 min lugemine

Wikipedia on ilmselt maailma suuruselt teine infoallikas Google’i otsingu kõrval. Sellesse võrguentsüklopeediasse on vabatahtlike abiga koondatud meeletud infohulgad pea kõige meid ümbritseva kohta ning nüüd on väga mugav võimalus kasutada selle teatmeteose sisu oma personaalse reisijuhina.

 

Just sellisel eesmärgil on loodud rakendus Wikicompass, mis näitab kenasti kaardil rakenduse kasutaja läheduses asuvad kohad või paigad, mis on seotud Wikipedias olevate artiklitega. Rakendus ei külva kasutajat üle infoga, vaid märgib kaardil ära just kasutaja läheduses olevad vaatamisväärsused. Mõistagi näitab GPS-süsteem kaardil ära ka kasutaja asukoha. Näidatava piirkonna suurust saab kasutaja endale ise valida alates poolest kilomeetrist kuni 10 kilomeetrini. Mõistlik oleks ilmselt piirduda vaid paarikilomeetrise raadiusega, kuid siin sõltub kõik kasutaja füüsilisest ja vaimsest võimekusest. Valida saab ka Wikipedia artiklite otsingukeelt ning siin võib ette tulla üllatusi, sest erinevates keeltes on saadaval erinevad artiklid ning veidi võib erineda ka nende sisu. Kui näiteks ingliskeelseid artikleid oli minu asukoha ümber mitukümmend, siis soomekeelsetest oli neist olemas vaid üks! Seega tasub võõras kohas rakendust proovides katsetada erinevate keeltega. Mõistagi vaid nendega, mida ise oskad.

 

Rakenduse kasutamine on ülimalt lihtne

 

Rakendus määrab ära kasutaja täpse asukoha ning kuvab siis ekraanile väikeste noolekestega huvipakkuvad kohad. Näpuga noolt tonksates avaneb objekti nimetus ning võimalusel ka foto. Foto all on link Wikipedia artiklile ning (siin läheb asi huvitavaks) link liitreaalsuse kasutamiseks. Liitreaalsuse link avab nutiseadme fotorakenduse ning siis saab kasutaja juba telefoniekraanilt ümbritsevat jälgides näha nende kohta käivate artiklite teavitusi. Mõistagi eeldab see, et telefon on kas WiFi-võrgus või on andmeside sisse lülitatud. Mõistagi on Wikicompassi kaardil lisaks vaatamisväärsustele ka kõikvõimalikud söögikohad, poed, ööbimispaigad ja muud võõras linnas vajalikud kohad.

Wikicompassi rakendus on esialgu saadaval vaid iOS-i kasutavatele seadmetele ning kahjuks pole see täiesti tasuta, vaid selle hind peaks olema alla ühe euro. See on märgatavalt soodsam kui mistahes reisijuht ning sisu mahtu ning rakenduse kasutusmugavust arvestades on see hind enam kui soodne.