Vana nutiseadme tagastamine võib anda olulise hinnavõidu

#kasutatud seadmed #Kristjan Viilmann #vana uueks
2 min lugemine

Telia pakub kõigile oma klientidele võimalust tagastada kasutuses olevaid mobiiltelefone ning süle- ja tahvelarvuteid, mille saab pöörata uue seadme soetamisel arvestatavaks hinnavõiduks.

 

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on ettevõte juba mõnda aega pakkunud teenust Vana uueks, mis seni võimaldas klientidel müüa oma kasutatud telefoni Teliale ning saada selle võrra uus seade soodsamalt.

Detsembris sai Vana uueks teenus aga olulise täienduse ning nüüd saavad kliendid lisaks telefonidele tagastada ka kasutatud süle- ja tahvelarvuteid.

„Vana uueks pakkumine sobib ideaalselt nii jõulukingituse tegemiseks kui ka endale või enda pereliikmele uue nutiseadme ostmiseks. Kui täna annavad paljud lapsevanemad oma vana seadme lapsele, siis nüüd saame soovitada, et klient tagastaks kasutatud nutiseadme meile ning laps saab endale selle võrra soodsamalt täiesti uue seadme,“ tõi Viilmann näite.

Telia on muutnud vana seadme hindamise ja tagastamise mugavaks ja kiireks ning kliendid ei pea kasutatud seadmeid ise näiteks Telia esindusse tooma – selle asemel saab kogu asjaajamise teha kontaktivabalt.

Samuti on Vana uueks teenus muudetud võimalikult paindlikuks ning vana seadme tagastamisel ei pea klient soetama sama kaubagrupi seadet. Nii saab tagastatud telefoni soodustusega osta näiteks hoopis tahvelarvuti või kõrvaklapid. Küll kehtib hetkel reegel, et uus toode peab mahtuma pakiautomaati.

Kõik tagastatud tooted, mis on heas tehnilises seisukorras, taastatakse ja suunatakse taas ringlusse. Tooted, mida ei õnnestu taastada, utiliseeritakse vastavalt keskkonnanõuetele ja saadud materjalid suunatakse taaskasutusse.

Kuidas vana seade tagastada ning uus selle võrra soodsamalt soetada?

Leia seadme väärtus
Hinda Telia veebilehel asuva kalkulaatori abil oma seadme seisukorda ning saa teada seadme väärtus;

Kasuta vana seadme väärtust uue seadme sissemakseks
Vali endale Telia e-poest meelepärane seade ning soorita ost tavapärasel viisil, kasutades uue seadme sissemakseks vana seadme väärtust;

Vii vana seade pakiautomaati
Pärast uue seadme kättesaamist vii kasutatud seade 48 tunni jooksul pakiautomaati. Ära unusta vanast seadmest andmeid kopeerida ning eemalda seotud kasutajakontod.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.