Väikekontori WiFi on praegu üks turvalisemaid WiFi lahendusi


WiFi turvaaugu teema valguses on Telia IT-teenuste juhi Taavi Talve kinnitusel kõige paremas seisus need ärikasutajad, kes kasutavad WiFi võrke teenusena või Telia Väikekontori WiFi lahendust.

 

Iga ettevõte võiks ja peaks endale soetatud seadmed ja IT-lahendused kriitilise pilguga üle vaatama ning mõtlema, kas pidevalt tehnoloogiliselt muutuvas maailmas on võimalik oma seadmeid ning eelkõige seadmetes olevaid andmeid veelgi enam kaitsta.

“Suurettevõtete puhul standardlahendusi peaaegu polegi. Enamasti on neile pakutavad internetilahendused vastavalt nende vajadustele kohandatud. Ent väiksematele äridele võiks soovitada Telia Väikekontori WiFi-t,” ütles Talve.

Loe täpsemalt WiFi võimalustest väikekontoris.

Väikekontori WiFi teenus sobib ettevõttele, kes soovib keerukate võrguseadistuste asemel lihtsat ning hästi töötavat WiFi lahendust. Teenus sisaldab ettevõtte poolt valitud hulka seadmeid ning täiendavat haldustegevust kaughalduse teel. Haldustegevuste raames tehakse vajadusel tarkvara uuendamist ning seadmete taaskäivitamist; turvatud WiFi võrgu seadistamist ning paroolide loomist, eemaldamist ning taastamist. Lisaks pakub Telia WiFi võrgu eeldiagnostikat ning vajadusel saavad spetsialistid olla distantsilt abiks võimalike WiFi probleemide lahendamisel.

Kui ilmnevad turvaaugud või tarkvaravead, siis sellise teenuse sisseostmise eelis seisneb selles, et teenuse pakkuja ehk Telia likvideerib need vead võimalikult kiiresti. Praegune WiFi turvaaugu juhtum on selgitavaks näiteks, kuidas Telia teenuse kasutamisega on võimalik võita aega ning turvatunnet ja ei pea ise muretsema tarkvaraliste paranduste pärast.

Kasutajad, kes on ostnud oma seadmed iseseisvalt, saavad infot tarkvaratootjate kodulehtedelt, kuhu tootjad lisavad järjepidevalt uuendusi. Uuendused peaks kindlasti installeerima, sest muidu jäävad seadmed kaitseta.

“Elame paraku maailmas, kus sama kiiresti, kui uueneb tehnoloogia, tekib ka juurde neid, kes on huvitatud sellest, et avastada tehnoloogias kitsaskohti, mida enda hüvanguks ära kasutada. Seetõttu on ilma spetsialistide abita oma seadmete turvalisust tänapäeval väga keeruline kontrollida,” lisas Talve lõpetuseks.

 

Vaata veel: Mugav ja turvaline WiFi kontorisse

 

ehk Inkatrinka usub, et kõik uued tehnoloogilised vidinad pole elu mõte, vaid need on meile loodud ja antud selleks, et elu mugavamaks teha. «Tark on neid mõistlikult kasutada,» kiidab ta. «Ma pole eriti originaalne – minu nutitelefon, iPad ja head kõlarid aitavad mu töö- ja argielu teha mugavamaks, aga ka meeleolukamaks,» selgitab Inkatrinka, kes meenutab, et aastal 1994 läks ta oma elu esimesele arvutikursusele. «Ohh, kes seda enam mäletab,» muigab ta, ja julgustab Digitarga vahendusel teisigi leidma neid tehnoloogiaimesid, mis põneva argieluga hästi klapivad. «Taaskord – tehnoloogia abil on võimalik oma elu lihtsamaks teha ning võita rohkem vaba aega meelistegevusteks – sportimiseks, matkamiseks, looduses viibimiseks,» julgustab ta.