Eestlased on suured telerivaatajad ning suur spordipidu ehk eelmisel nädalal alanud jalgpalli MM võimendab seda trendi veelgi. Paljud meist jälgiks kvaliteetset telepilti hea meelega pidevalt, sõltumata asukohast ja kellaajast. Seoses suvega aga viibitakse tavapärasest rohkem kodust eemal ning suvilas või maakodus pole paraku alati samasuguseid võimalusi nagu päriskodus. Õnneks on siiski mitmeid võimalusi, kuidas jalgpalli MM-i kõik mängud ja ka muud lemmiksaated uudistest kuni filmideni ikkagi ära vaadata. Millised need täpsemalt on, sellest nüüd juttu teemegi.

 

Nutiseade

 

Telepilti saab väga edukalt vaadata näiteks nutiseadme abil. Internetiühenduse ja vastava äpi olemasolul ükski saade nägemata ei jää ja pole vahet, kas tegemist on nutitelefoni või tahvelarvutiga, Androidi või iOS-i tarkvaraga. Selleks vajalik MINU.TV rakendus võimaldab näha üle 25 telekanali ja seda nii otse kui ka järelvaadates. Olemas on ka populaarne Lastenurk ning sadu filme ja mitmeid teleseriaale. Ainsaks eelduseks on internetiühenduse olemasolu, kusjuures pole vahet, kes on teenusepakkuja. Mõistlik oleks 4G ühenduse puhul muidugi veenduda piisava mahuga paketi olemasolus. Saadete vaatamine saab alata kohe, kui rakendus on alla laaditud ja aktiveeritud ehk sinna on sisse logitud. Telia TV teenuse olemasolevad kliendid saavad seda kohe teha ning neile, kellel on tellitud Salvestusteenus, on MINU.TV tasuta. Juhul kui klient veel ei olda või salvestust ei kasutata, maksab see 6 eurot kuus ning esimene kuu on tasuta. Mainimist väärib veel, et teenus toimib ehk telepilti saab jälgida terves Euroopa Liidus.

 

Arvuti

 

Arvuti olemasolul on lemmiksaateid väga lihtne vaadata ka selle abil. Reeglina on iga arvuti ka internetti ühendatud ning nii ei olegi muud, kui tuleb minna lehele minutv.ee. Edasi saab sama raha eest nagu nutiseadmes juba olemasolev Telia TV klient sisse logida ning programmi jälgima asuda või siis uus huviline kiirelt teenusega liituda. Ka arvutiekraanil pakutav sisu ja võimalused on sarnased koduse teleri või tahvelarvutiga. Näha saab mitmeid telekanaleid, filme, sarju ning minna ajas tagasi. Ei puudu ka Lastenurk.

 

Teler

 

Jalgpalli aga on kindlasti mugavam vaadata suurelt ekraanilt ning ka see on “metsas” olles võimalik. Loomulikult peab selleks kõigepealt olemas olema teler. Kui ekraan leitud, on üheks viisiks sellele tavalise antenni külge ühendamine ning kanalite otsimine. Digiajastul on signaali olemasolul pilt korralik ja vabalevi kanalid kohe nähtavad. Juhul kui signaal kipub nõrgaks jääma, siis pilti pole ning samuti on pigem kesine pakutav kanalite valik ja ka lisateenuste hulk.

Kuid ka siin on võimalik oma elu mugavamaks teha ja harjumuspäraseid lisateenuseid suurel ekraanil kasutada. Selleks tuleb küll esimese hooga ehk pisut rohkem vaeva näha, kuid tulemus on seda väärt.  MINU.TV Kodus toimib ükskõik millise ühenduse ja ruuteriga. Kui ruuter, digiboks ja teler on omavahel ühendatud, tuleb jälgida ekraanile kuvatavaid juhiseid. Juhul kui MINU.TV toode ja digiboksi kasutatav Telia mobiilne koduinternet on sama isiku nimel, toimub edasine seadistamine automaatselt.

 

Kui sul on juba kodus Telia TV lahendus, siis võta see endaga suvekoju kaasa!

Kui digiboksi kasutatav interneti teenus ei ole Telia mobiilne koduinternet või kui automaatne käivitamine ebaõnnestus, tuleb valida Sisene MINU.TV kontoga. Seejärel on vajalik digiboksi sidumine MINU.TV kontoga, milleks vajaliku koodi saab veebiaadressilt digiboks.minutv.ee. Peale sisselogimist tuleb valida Lisa uus seade ja digiboksile nimi panna. Seejärel kuvatakse MINU.TV sidumise kood, mille saab telerisse sisestada. Ja ongi kõik telekavaatamiseks valmis.

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.