Ülevaade: nutikell Huawei GT 3 Pro

#huawei #nutikell
6 min lugemine

Huawei GT 3 Pro on tegelikul samuti üsna värske nutikella GT 3 uuendus. Seega on kirjade järgi niigi hea seade saanud veelgi paremaks. Sest just seda peaks ju mudelinimesse lisandunud Pro tähendama. Kas see ka paika peab, seda nüüd järgi uurimegi.

 

Disain

 

Nagu tavaline GT 3, on ka Pro versioon saadaval kahes suuruses, ehk 42 ja 46 mm. Neist esimene on siis nii-öelda naiste ja teine meeste mudel. Kuna väiksemad variandid on valget värvi korpuse ja rihmaga ehk väga selgelt õrnema soo esindajatele suunatud, siis jäid need seekord testimisest kõrvale. Olgu siinkohal vaid öeldud, et olemas on nii nahkse kui keraamilise rihmaga versioonid.

Meesterahvale on aga mõeldud titaanist korpusega variandid. Neist soodsamal on nahast, kallimal aga korpusega samast metallist, ehk titaanist, valmistatud rihm.

 

 

Antud juhul oli Digitargas proovimiseks nahkse rihmaga eksemplar, mille välimuse kohta võib valdavas osas küll vaid kiidusõnu öelda. Seda tänu kella korpuse üldise disaini ja titaani kui materjali hästi õnnestunud kombinatsioonile. Elegantsi lisab veelgi kroonnupp, mis meenutab vägagi „päris“ kelladel kasutatavaid. Ainus tõrvatilgake meepotis on ehk nahast valmistatud rihm, mis jätab õige pisut kunstliku ja odavamapoolse mulje. Lisaks näitas see juba kõigest peale nädalast kasutamist esimesi kulumise märke. Seega tasuks võimalusel eelistada metallist rihma.

Nii-öelda päris kellade maailma kuulub ka safiirklaasi kasutamine. Rõõm on tõdeda, et see on lõpuks järk-järgult ka nutikelladele jõudmas. Teadupärast on safiirklaasi näol tegemist tavalisest palju kvaliteetsema ja kriimudele kordades vastupidavama materjaliga. Seega võib eeldada, et vähemalt GT 3 Pro korpus peab välistele mõjudele vastu ja näeb ka mõne aasta pärast suhteliselt hea välja.

 

 

Kella tagumine, ehk vastu rannet jääv pool aga mahutab kõik vajalikud andurid, nagu nutikellade puhul tavaks. Seda siis selleks, et kõik andmed saaks kogutud ja mõõtmised mõõdetud. Kahjuks aga on tagumine külg endiselt väljapoole kumera disainiga, mis tähendab, et universaalse juhtmevaba laadijaga tekib probleem ja kasutama peab seega kaasas olevat laadijat. Küll aga rõhutab tootja, et materjali poolest on tagumisel küljel kasutusel eriline nanokristallidega kaetud keraamika, mis on nahale ohutu.

 

Ekraan

 

Eelpool välja toodud safiirklaasi all asetseb 1,43 tolli suurune AMOLED ekraan, mis on piisavalt detailse pildiga, et silm üksikuid piksleid normaalselt kauguselt vaadates ei erista. Ka eredusega on kõik hästi, ehk kõik vajalik on nähtav ka näiteks õues päikese käes olles. Tänu automaatsele heleduse reguleerimisele kohandub valgustugevus ise ning tuppa tulles vähendatakse see kohe õigele tasemele.

 

 

Kuna väga suure osa nutikella välimusest loob aga sihverplaadi disain, siis on hea teada, et ka Huawei valikus on juba tehase poolt mitmeid võrdlemisi soliidseid ja mitte nii Hiinapäraseid variante. Loomulikult pakutakse väga-väga paljusid disaine ka eraldi allalaadimiseks. Seega peaks igaüks omale enam-vähem sobiva leidma.

 

Funktsioonid ja kasutamine

 

Nutikellale omaselt ja ootuspäraselt oskab GT 3 Pro lisaks aja näitamisele veel õige mitut trikki. Huaweile iseloomulikult tuleb aga kõigepealt telefoni ja kella ühendamiseks pisut vaeva näha, sest kahjuks peab vajaminevat Huawei Health rakendust peale Google Play poest alla laadimist veel täiendavalt Huawei enda App Gallery kaudu uuendama. Ja see võtab pisut aega ja süvenemist, mitmete erinevate lubade andmist jne. jne. Õnneks peab seda vaid ühe korra tegema.

Lisaks algseadistustele, annab Goole toe puudumine tunda ka muudes funktsioonides. Näiteks kaardirakenduse jaoks on vajalik Huawei Petal Maps telefoni paigaldamine ja ka mitmed muud rakendused on Huawei Google analoogid.

Suures plaanis aga GT 3 Pro-l oskusi ja omadusi jätkub. Mõõta saab pulssi, vere hapnikusisaldust, une kvaliteeti, vaadata ilmateadet, kasutada kompassi, stopperit ja palju muud.

Lisaks saab ka helistada. Seda aga küll mitte eraldi sim kaardi abil, vaid üle Bluetoothi telefoni vahendusel.

Loomulikult näeb kella ekraanilt ka telefoni saabuvaid teavitusi. Samas aga on need lihtsalt teksti põhised teavitused. See tähendab, et erinevalt konkurentidest, ei oska kella ekraan kuvada näiteks sõnumirakendustes saadetud pilte. Lisaks tuleb meeles pidada, et kuigi muuta ja alla laadida saab küll erinevaid sihverplaate, siis rakendusi ehk uusi funktsioone kuigipalju ei pakuta. Seega tuleb tegelikult peamiselt leppida sellega, mida kell karbist võttes pakub. Näiteks kõige tavalisemat kalendrit Huaweis ei ole ja seda ei saa sinna ka lisada.

Menüü ülesehitus on aga maha viksitud Apple pealt. See tähendab, et kasutajale näidatakse suurele nupule vajutades pisikeste ikoonide kogumikku. Seda sama nuppu keerates saab seejärel neid pildikesi kas suurendada või vähendada ning peale valiku tegemist on võimalik jälle keerates ka menüüdes üles-alla liikuda. Lisaks nupule saab aga toimetada ka viipamiste abil. Tõmme ülevalt alla avab kiirseaded ja info. Alt üles aga teavitused. Vasakule viibates näeb kiirjuurdepääse erinevatele menüüdele ja paremale viibates (või nupule vajutades) saab tagasi algusesse.

Suurt ehk põhinuppu täiendab aga väiksem lisaklahv, mida saab programmeerida. Vaikimisi avaneb seda vajutades treeningute ja aktiivsusega seonduv menüü.

 

Sport

 

Sportlike toimetustega seonduv ongi GT 3 Pro puhul tegelikult kiiduväärt, seda seetõttu, et valikus on üle saja erineva tegevuse, mille kulgu ja edukust saab kella abil jälgida.

Jooksmise puhul salvestatakse näiteks pulssi, läbitud vahemaad, kulunud aega, kaloreid jne. Aga toetatud on ka ujumine (lisandunud on isegi sukeldumine), golf, suusatamine ja palju-palju muud.

Nagu juba öeldud ongi vaikimisi kella alumine nupp programmeeritud avama kõike sportimisega seonduvat ja võimaldab nii kiirelt mõne tegevuse jälgimise käivitada.

Kes aga sportimisega sina peal ei ole, saab nupu ümber programmeerida ja kella pealt ajaviiteks päeva sammude ja öise une info üle vaadata.

Kokkuvõttes võib aga öelda, et aktiivsust puudutava osaga on Huawei hästi hakkama saanud ja tavainimesele pakutavatest valikutest tõenäoliselt piisab.

 

Aku

 

Huawei kellade puhul peab eraldi rääkima ka akust. Nimelt kestab see ebatavaliselt hästi. Lausa nii hästi, et see kui mitu päeva täpselt viimasest laadimisest möödas on, kipub lausa meelest ära minema. Suurusjärguna on tootja välja lubanud 14 päeva ja umbes sinna kanti see reaalses elus ka jääb. Aktiivselt sporti tehes väheneb see küll tuntavalt, nagu ka siis kui sisse lülitada pidevalt aktiivne avakuva, kuid isegi siis võib ca nädalaga arvestada.

Võrreldes konkurentidega, kes räägivad kahest-kolmest päevast, on see teine maailm ja siin tuleb GT 3 Pro-d tõesti ainult kiita.

 

Kokkuvõtteks

 

Huawei GT 3 Pro on kokkuvõttes niigi asjaliku nutikella GT 3-e parendatud versioon. Peamiselt on rõhku pandud senisest kvaliteetsematele materjalidele ja väga õnnestud on ka uuenenud disain (eriti kui valida metallist rihmaga versioon). Safiirklaas tõstab kella aste kõrgemale ning titaanist korpus vaid kinnitab seda muljet. Ka aku kestab kaua, tasemel on spordiosakond ja midagi pole ette heita ka ekraani kvaliteedile.

Kui norida, siis võiks lihtsamini minna algseadistus, saadaval olla rohkem rakendusi ning nahast rihm peaks olema parema kvaliteediga.

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi