Ülevaade: kompaktne iPhone 12 Mini

#iPhone 12 #mini
5 min lugemine

iPhone 12 Mini on uutest Apple telefonidest kompaktseim ning võlub seetõttu koheselt käepärase olekuga. Seda seetõttu, et üha suuremaks muutuvate telefonide maailmas on väike aga võimas nutiseade vägagi tervitatav nähtus ja võidab eeldatavasti seega paljude kasutajate südamed.

 

Disain

 

Just käepärane on see sõna, mida võiks iPhone 12 mini kohta öelda. Kuna viimasel ajal muutuvad nii Apple enda, kui ka kõikide teiste tootjate nutitelefonid muudkui suuremaks ja lähenevad ekraani suuruse poolest juba jõudsalt seitsmele tollile, tundub iPhone 12 mini esimese hooga kätte võttes tõesti mini. Kasutades aga selgub, et tegelikult on kõik õiges mõõdus, ehk telefon on kerge, istub hästi kätte ja sõrmed ulatuvad erilise pingutuseta igale poole üle ekraani.

 

 

Disaini poole pealt on tagasi liigutud kandilisemate servade juurde ning loobutud on üleüldisest ümarast olekust. Kokkuvõttest toimib 12 mini puhul disain hästi ja on tänu kvaliteetselt kokku pandud metallist ja klaasist korpusele seejuures ka soliidne. Võrdlusena jättis iPhone 12 Pro Max näiteks täpselt samasuguse disaini juures hoopis kohmakama ja robustsema mulje.

Positiivne on ka see, et taskus on aparaat nähtamatu ja piilu sealt sarnaselt pluss suuruses konkurentidega uudishimulikult välja.

 

Ekraan

 

iPhone 12 mini ekraan on Apple keeles Super Retina XDR, mis tähendab tegelikult siiski OLED-i. Suuruse poolest on see 5,4 tolline ja ulatub nagu ikka igalt poolt korpuse servadeni. Kuna ekraan ei ole külgedelt kaardus ja ka telefoni korpus on kandiline, ei teki juhuslikke puudutusi ning selle võrra on kasutuskogemus parem.

Küll aga on päris harjumatu ekraani ülaosas laiutav sisselõige sensorite ja kaamera jaoks ehk „kulm“. Olukorras, kus isegi ca 100 eurot maksvad telefonid suudavad eesmise kaamera ümbruse võimalikult väikese hoida, on see küllalt kummaline. Eeldatavasti on põhjus selles, et Apple-le omaselt ei ole ekraani alla paigutatud sõrmejäljelugejat, mis tähendab, et toetutakse ainult näotuvastusele ja seega peab eesmine kaamera koos toetavate sensoritega laitmatult toimima. Ja seda see teeb ka, kuid ikkagi on tänasel päeval selline moodustis ekraani ülaservas tipptelefoni puhul kummaline.

 

 

Ekraani enda pildikvaliteet on aga erakordselt hea ning loodetavasti jätkub seda headust ka pisut pikemaks ajaks, sest Apple sõnutsi on ekraan nüüd kaetud spetsiaalse keraamilise kihiga, mis muudab selle senisest vastupidavamaks. See tähendab siis vähem kriime ja kukkumisel väiksemat tõenäosust purunemiseks.

Lisaks on nii ekraan kui ka tagumine klaas kaetud sõrmejälgi peletava kattega ning hoolimata läikivatest klaaspindadest, ei jää vähemalt ekraanile tõesti väga palju häirivaid sõrmejälgi.

 

Kaamera

 

iPhone 12 minil on pildistamise jaoks seadme tagumisel küljel kahest põhikaamerast koosnev ruut. Nagu ikka, ei ole see küll tagumise paneeliga päris samal tasapinnal, kuid väljaulatuv osa ei häiri õnneks väga palju. Ainus miinus on see, et kuna kaamerate ala asub nurgas, viib see telefoni laual tasakaalust välja. Lisaks muidugi fakt, et nii on objektiivid altid kriimude tekkimisele. Samas aga on tänu safiirklaasi kasutamisele seda ohtu teiselt poolt tublisti maha võetud.

Kaamerate komplektist leiame seekord 12 megapikslised sensorid ning nii-öelda tavalise (f/1.6) ja lainurk (f/2.4, 120°) objektiivi.

Zoom-ida saab digitaalselt 5x ning pildistamisel aitab värinatest tulenevat ebateravust vähendada stabilisatsioonisüsteem. Lisaks saab erinevate režiimide ja efektidega vastavalt olukorrale veel fotodele omapära lisada.

Üldiselt aga on kasutaja jaoks tehtud kõik pigem mugavaks ja automaatseks. Seega kuigi üht-teist saab küll sisse ja välja lülitada, on pigem eeldatud, et kasutatakse „suuna ja vajuta“ loogikat. Enamasti see ka toimib ning telefoni pool tehtud valikud on õiged ja pildid piisavalt kvaliteetsed. Kui on näha, et midagi on valesti, siis telefon seda ka kasutajale ütleb ja palub näiteks objektist kaugemale liikuda. Nagu iPhone-del tavaks, saab kasutada ka Live funktsiooni, mis salvestab nii-öelda „liikuvaid“ pilte. Päris videot saab filmida 4K formaadis kiirusega 60 kaadrit sekundis

 

Uuendused

 

Loomulikult toob iga uus põlvkond telefonidesse ka terve hulga uuendusi, olgu need siis disaini, kiiruse, võimsuse või uute funktsioonide näol. Erandiks pole siin ka iPhone 12 mini. Uuest disainist sai juba räägitud. Sellele täienduseks aga on kasutusel ka uus süsteemikiip imega A14. See on Apple enda poolt toodetud ja taaskord eelmisest põlvkonnast kiirem. Igapäevases kasutades on telefon seega tõesti väga nobe ja kõik toimib justkui mõte. Lisaks on toetatud ka 5G, kuigi siinmail läheb sellega veel pisut aega.

Pisut negatiivsema uuendusena aga on nüüd karbist puudu laadija ning kaasas on vaid USB-C – lightning kaabel. Muidugi seletab tootja siin keskkonnamõjust ja muust sellisest, aga tegelikkuses tundub see pigem kokkuhoiuna ning katsega kliendilt veelgi rohkem raha välja pigistada. Sama kehtib ka kõrvaklappide kohta. Neid koos uue telefoniga kaasa ei saa.

Positiivse poole pealt on telefon endiselt veekindel. Veel omab mini juhtmevaba laadimist ning ka aku kestab hästi. Tavapärase kasutuse juures on tubli kolmandik energiast õhtuks veel alles. Kurta ei saa ka heli üle. Stereokõlarid suudavad esitada üsna head ja moonutusteta helipilti ning selle kvaliteet ei lange oluliselt isegi suurema tugevusega kuulates.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes on iPhone 12 mini näol tegemist võimsa telefoniga, mis on normaalses suuruses. Kuigi nime poolest mini, on selle füüsilised mõõdud tegelikkuses pigem parajad ja üha suurenevate nutiseadmete taustal on 5,4 tollise ekraani kasutamine päris värskendav. Kõik saab tehtud ühe käega ja pärast kasutamist mahub aparaat ka igasse taskusse ning taskus oleva telefoniga on võimalik ka istet võtta.

Võimsuse ja omaduste poole pealt aga on tegemist igal juhul tippseadmega ning mingeid järeleandmisi kasutaja siin tegema ei pea. Üks vähestest asjadest, mis on näiteks iPhone 12 Pro-l parem, on kaamera, kuid võrdlusena on jällegi keskmise mudeli ehk iPhone 12 kaamerakomplekt täpselt sama, mis iPhone 12 minil.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi