Üks viga, mida külma ilma ajal iPhone’iga teha


Ehkki talv hakkab vähehaaval oma vägevust kaotama, võib allpool toodud trikist veel ka sellel hooajal pikka aega kasu olla.

 

Tegelikult teab vist iga kogenum mobiiltelefonikasutaja, et külm ilm telefoniaku vastupidavusele kuigi hästi ei mõju. Ehkki see probleem on omane enamusele telefoniakudest, siis iPhone’id on selles suhtes kurikuulsad. Kangema pakasega kahaneb telefoniaku täituvus lausa silmnähtavalt. Seega võiks olla ju ilmselge, et külmema ilmaga ei tasu iPhone’i näiteks oma jope või mantli välistaskus kanda. Ometi eksivad paljud inimesed puhtast mugavusest (või laiskusest?) selle käibetõe vastu. Seepärast on digitark tegu miinuskraadide puhul tõsta iPhone üleriiete välistaskust üle põuetaskusse. Seda muidugi juhul, kui soovite, et aku veidi kauem vastu peaks. Paljud hakkavad siinkohal muidugi ohkima, et põuetaskust on ebamugav telefoni pidevalt välja koukida, kuid selle vastu on olemas suurepärane vahend – juhtmevabad kõrvaklapid. Kasvõi Apple’i enda AirPods’id, olgu siis tavalised või Pro versioonid, muudavad kõnedele vastamise äärmiselt mugavaks. Muidugi ei tasu unustada, et ka nende akudele mõjub külm hävitavalt. Seepärast tasub pähe tõmmata müts, mille sisse ka kõrvad koos nende pisikeste klappidega mugavalt mahuksid.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."