Üks AirPods’idest ei tööta? Proovi neid nippe.

#airpods #apple
2 min lugemine

AirPodid on vaieldamatult maailma kõige populaarsemad kõrvaklapid. Tegelikult on need nii mugavad, et kasutajad on nendega isegi rohkem rahul kui iPhone’ide endiga. Mida rohkem on aga mingeid tooteid, siis seda suurem on tõenäosus, et nendega ka mingeid probleeme ette tuleb.

 

Ehkki AirPodid on üldiselt üsna töökindlad, siis vahel harva esineb probleeme ka nendega. Allpool jagame nõuandeid, mida teha olukorras, kus üks kõrvaklapp eelistab miskipärast vaikida.

Kõigepealt vaata, kas sinu iPhone operatsioonisüsteem on saanud vajalikke uuendusi. Vahel tõrguvad seadmed ja rakendused seetõttu, et operatsioonisüsteemi pole piisavalt värskendatud.

Esimese asjana pane klapid laadimistopsi tagasi. Ära neid sealt kohe välja võta, vaid lase vähemalt 30 sekundit rahulikult laadida. Suure tõenäosusega lahendab juba see sinu probleemi. Mõistagi pead hoolitsema selle eest, et laadimistopsis oleks piisavalt energiat klappide laadimiseks.

Kui aga klapp või klapid ikka tööle ei hakanud, siis pead klappidele tegema taasühenduse. Selleks aga tuleb klappide eelnevat lahti ühendada. Lahtiühendamiseks ava oma iPhone’i sätetest Bluetooth alajaotus. Seal on nimekiri seadetest, mis on sinu iPhone’iga ühendatud või mida su iPhone tunneb. Vali sealt välja oma AirPods’id ning vajuta seadme nime taga olevale ringi sees asuvale i-tähele. Nüüd kliki valikule ’Forget This Device’. Järgmisena ava oma klapitops ja hoia topsi tagaküljel olevat nuppu all vähemalt 15 sekundit kuni karbil hakkab vilkuma valge tuluke. Nüüd too telefon või iPad topsi kõrvale ja järgi seadme ekraanil olevaid juhiseid.

Loodetavasti hakkas su vaikinud AirPods selle peale taas häält tegema. Kui aga mitte, siis on aeg saata vanad klapid väljateenitud vanaduspensionile ning minna esindusse uute AirPods’ide järele. Äkki seekord koguni AirPods Pro’d, mille helikvaliteet ja mugavus ületavad veelgi tavalisi AirPodse.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."