Tulemas on iOS 15 ehk miks ma ootan sügist?

#apple #iOS 15 #iPhone
2 min lugemine

Suvi on aknast välja vaadates läbi saanud. Lapsed tagasi kooli läinud ning tehnoloogia huvilisena olen ootamas sügist! Küsite: miks?

 

Ma ei nimeta end suureks Apple’i fänniks, aga iga suve lõpus ootan iga-aastast Apple’i konverentsi, kus tehakse teatavaks uus iPhone, Apple Watch jne.

Seekordne üritus peaks toimuma septembri keskel ning kuulujuttude pinnalt on oodata iPhone 13 telefone ja arvatakse, et selle aasta telefonil ei ole enam ekraani ülaosas nii öelda „kulmu“, mis osa ekraanist ära lõikab, vaid terve telefoni esine on üks suur ekraan.

Lisaks peaks ilmavalgust nägema Apple Watch nutikell – järjekorras juba 7. versioon, mis peaks olema suurema ekraaniga, ja Apple Earpods kõrvaklappide 3. põlvkond.

Ma ei hakka väitlema teemal, kas eelistada Android telefoni või iPhone’i. Eks igaühele leidub oma, aga minu isiklik eelistus on iPhone. Ning mind isegi ei paelu niivõrd see, et taas jõuavad müügile uued telefonid, kellad ja muud seadmed, vaid see, et iga kord kui Apple uued seadmed välja toob, kaasneb sellega ka tarkvara uuendus.

iPhone’i ja iPad’i puhul tähendab see sedapuhku iOS 15 operatsioonisüsteemi ning see muudab iga toetatud iPhone’i ka kõigil teistel vanemate seadmete kasutajatel just kui uueks.

Lisaks on uute seadmete väljatulekul hea uudis ka see, et eelnevate generatsioonide seadmete hinnad langevad. Seega – kui oled nagu mina, kes kasutab 1-2 põlvkonda vanemat telefoni, on paras aeg jõuluvanale kirjutama hakata.

iOS 15 pakub uuendust nimega Focus

Seekordne iOS 15 saabub ühe suure uuendusega, mida olen pikalt oodanud ning mis on pannud mind sügist ootama. Nimelt kaasneb uue operatsioonisüsteemiga uuendus nimega Focus, mis loob kasutajale võimaluse asukoha või kellaaja põhiselt seadistada lubatud või keelatud teavitused ning määrata seda. milliseid rakendusi koduekraanil antud ajahetkel kuvatakse.

Näiteks tööl olles ei soovi ma teavituse isiklikelt kiirsõnumi platvormidelt, mängudel jne. Lapsega vaba aega veetes ei pruugi ma aga soovida töiseid teavitusi, et mõtted pooleliolevalt tegevuselt rändama ei läheks jne. Seega sa ei pea enda teavituste ja koduekraanide vahetamiseks ise valima, mis tegevus on parasjagu käsil vaid telefon teab seda sinu valikute põhjal juba ette.

Loomulikult on uuendusi veel palju ning kindlasti ei pruugi minu lemmikud ühtida sinu omaga, aga täpsemalt, mis uuendused tulemas on, saab edasi lugeda juba Apple’i kodulehelt.

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."