Juba sügisel, koos iPhone 12 seeria tutvustamisega, kuulutas Apple välja ka uued kellad ehk mudelid Apple Watch 6 ja Apple Watch SE.

 

Lühidalt on neist kahest 6 siis see pisut võimekam ja SE, nagu ka seda nime kandvad telefonid, natuke soodsam. Mõlemat kella on saadaval kahes erinevas suuruses, LTE võimekusega ja ilma ning muidugi ka erinevate rihmadega.

Kuna mainitud LTE ehk kella oskus telefonist sõltumatult helistada ja andmesidevõrku kasutada, on nüüdseks juba mõnda aega Telia klientidele kasutamiseks avatud, on paslik ka kella ülejäänud omadused üle vaadata. Seega teemegi lähemalt tutvust Apple Watch 6 suurema ehk 44 mm mudeliga.

 

Välimus

Disaini osas pole suurt revolutsiooni toimunud ja uus kell näeb üsna sarnane välja nagu tema eelkäijad. Selline lähenemine võib kas meeldida või mitte, kuid kokkuvõttes on tegemist ennast tõestanud lahendusega. See tähendab siis nelinurkset ekraani ja kahte nupu, millest üks on vajutatav ja teine klassikaline käekelladele omane keeratav-vajutatav. Ka rihm on enam-vähem selline nagu Apple Watchidel ikka ehk siis reeglina silikoonist ja kinnitub ümber randme omapärase pandlaga ja nii, et pikem osa liigub lühema alla.

 

 

Lühidalt öeldes on seadme välimus ka kaugemalt vaadates koheselt äratuntav kui Apple ja jäänud üsna samasuguseks nagu varasematel mudelitel.

 

Funktsioonid

Olgugi, et välimuses suuri muudatusi pole, on neid sisemuses siiski õige mitmeid. Uus on tarkvara (WatchOS7) ning samuti on lisandunud mitu uut sensorit.

Kui tarkvara jagatakse ka vanematele mudelitele, siis füüsilise sensoreid neile tagantjärgi panna ei saa. Üheks selliseks uueks omaduseks on kella võimekus mõõta veres oleva hapniku sisaldust (SpO2). Kuigi see funktsionaalsus on nii mõnelgi konkurendil juba ammu olemas, jõudis Apple selleni alles nüüd. Samas ütleb ettevõtte selle kõva häälega välja ja see reklaam müüb. Iseenesest on ju tegemist üpriski kasuliku oskusega, eriti praeguses hingamisteede viirusega võitlevas maailmas. Tänu sellele saab nüüd ca 10-15 sekundiga teada, kas veres hapnikunäitajad on piisavad või on kusagil vajakajäämisi ning õhus näiteks haigestumise oht.

Veel on kellal olemas unejälgimise süsteem, rahunemise ehk hingamise rakendus, kalender, ilmateade ja palju muud huvitavat. Ning nagu nutikellale kohane, saab esialgu puuduoleva rakenduse või funktsionaalsuse vajadusel App Store keskkonnast alla laadida.

 

Sport ja liikumine

Olemasolevatest pisut põhjalikum on Workout sektsioon ehk spordile pühendatud oskused. See on ka mõistetav, kuna Apple ei tooda eraldi spordikella, kuid teadupärast on sportimisel kella kandmine erinevate mõõtetulemuste saamiseks vägagi mõttekas. Watch 6 menüüst saab seega kõigepealt valida eesootava treeningu, määrata soovi korral selle kestvuse vms. lähteandmed ning seejärel protsessi kulgu jooksvat jälgida. Vastavalt tegevuse liigile näeb ka pulssi, läbitud vahemaad ja muid andmeid. Valikus on väga palju erinevaid spordialasid ja tegevusi alates jooksmisest, ujumisest, lõpetades jooga ja erinevate aparaatide kasutamisega.

Veel mõõdab kell pidevalt kogu päeva jooksul enda omaniku aktiivsust, pulssi, samme ja nii edasi. Soovi korral saab neile seada ka eesmärgid ning nõrgema tervisega kasutajatel on võimalus aktiveerida ka kukkumise korral tehtav automaatkõne hädaabinumbrile.

 

Kasutamine

Kuna testseade on LTE variant, saab kellaga ka helistada ja kasutada telefonist sõltumatult andmesideühendust. See eeldab kõigepealt küll MultiSIM teenue aktiveerimist, aga kui see on tehtud, toimib kõik tõepoolest telefonist sõltumatult. Kõnesid saab vastu võta ja neid alustada ning rääkida on võimalik nii kella sisse, kui ka AirPods kõrvaklappe kasutades.

Tänu andmesidele, saab aga veel kuulata ka näiteks Spotify-st muusikat, ringi vaadata App Stores ja teha muudki huvitavat. LTE andmesidele täienduseks saab kasutada ka 5gHz võimekusega WiFi-t.

Enesestmõistetavalt annab kell teada, kui saabub mõni teade, kiri või kõne. Samuti näeb ilmateadet ja tõesti-tõesti ka kuupäeva ja kellaaeg.

Kõige selle juures on kasutajale abiks päris kvaliteetne ekraan, mis testitud kellal on siis 44mm suurune. Oluline on aga see, et ekraan on nüüd varasemast eredam ehk näiteks päikese käes paremini loetav. Lisaks on see mõnusalt tundlik ja reageerib puudutustele kiiresti. Kuna kell on veekindel, saab tahtmatute reaktsioonide vältimiseks, näiteks ujumisel, aktiveerida eraldi veel režiimi, mis ekraani deaktiveerib.

Lühidalt aga on Apple Watchi kasutamine lihtne ja intuitiivne. Kuigi rõhutud on puuteekraanile, on nupud tõhusaks abiks ja aitavad teatud olukordades valikuid kiirendada. Küll aga tuleb harjuda sellega, et kõik rakendused peituvad ikoonide taha, ehk meelde peab jääma selle, mis mingi pildi taga peitub. Lisaks tuleb arvestada sellega, et Apple Watch toimib ainult ja ainult Apple iPhone telefoniga ning see peab olema mudel 6S või uuem.

 

 

Tehnilise poole pealt võib lisada veel seda, et Watch 6 on saanud ka uue S6 protsessori, mis on eelkäijaga võrreldes ca 20% võimsam ning kogu süsteem on seega oma toimetamistes pisut nobedam. Aku aga kestab tavapärasel kasutamisel kuni kaks ööpäeva. Kui võtta rahulikult, saab seda pisut veel pikendada või siis vastupidi väga aktiivsel kasutamisel ka olulisel määral lühendada. Laadimine käib aga juhtmevabalt ning kuigi kasutusel on Qi standard, on kella laadija pisut kausjas ning seega tavaline juhtmevaba laadija Apple Watchi laadida ei suuda.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi