Telia TechGirls kutsub tüdrukuid tutvuma tehnoloogiavaldkonnaga

#infotehnoloogia #Õppimine #tehnoloogia
1 min lugemine

Telia korraldab koostöös Tech Sistersiga tüdrukutele suunatud ürituse “Telia TechGirls”, kus on võimalik tutvuda erinevate infotehnoloogia sektori erialadega ja näha, kui palju võimalusi tegelikult selles vallas on.

 

Üritus toimub 22.–25. novembril ning selle aja jooksul on võimalus käia paljudes põnevates töötubades ja kuulata loenguid, mida viivad läbi nii Telia enda inimesed kui ka MTÜ Kogukond Tech Sistersiga seotud tegijad.

 

Millega neil päevadel tutvuda saab?

 

Nendel päevadel saab tutvuda näiteks programmeerimise ja tootejuhtimisega või saada teada, mis tööd teeb võrgu arhitekt ning mis asi täpsemalt on VUNK. Ürituse eesmärk on näidata, et infotehnoloogia ei ole mitte ainult patsiga poiste pärusmaa, vaid väga mitmetahuline valdkond, kus töötada pole kunagi igav ning julgustada tüdrukuid enda tulevikku just infotehnoloogiaga siduma.

TechGirls on mõeldud tüdrukutele vanuses 13–19 ning osalema on oodatud kõik uudis- ja seiklushimulised neiud, kes sooviksid suurendada oma teadlikkust erinevatest tehnoloogiateemadest ning ametikohtadest.

Üritus on tasuta ja registreerimine algab juba 20. oktoobril.

 

Vaata rohkem infot Facebookist ja registreeri end üritusele siin.

 

Brigitt Põldma ehk DigiBrix. Digimaailm on minu jaoks midagi erilist. Minu digilembus sai alguse juba lapsepõlvest kui olin veel pisikene plikatirts. Ühed põnevamad poed kus käija olid elektroonika poed, kui sai kõike uudistada ning näppida. Nüüd on asi kasvanud juba suuremaks ning võib kindel olla, et kõike mis vähegi huvi pakub endale ka soetan. Tehnika „hingeelu“ on üks suur ja põnev hobi kui nii võib öelda. Nutikad seadmed on tänapäeva mugavus, milleta elu ette ei kujutakski. Kui alustada pisikesest imeseadmest taskus ning lõpetades suuremate koduseadmetega, mis juba ka on targad. See kõik on niivõrd põnev teema, millega ennast kursis hoida. Ja ka enda „tarkusi“ jagada, ehk olla olemas, et soovitada oma tuttavatele, mis on parim valik. Nõu andmine teistele, on motiveerinud mind veel rohkem hoidma silma peal uutel seadmetel ja tehnoloogiatel.