Kuus aastat tagasi sai valmis lahendus, millega Telia juhtmega ühenduste kliendid said arvutist ja nutiseadmest oma koduseid seadmeid – ruuterit ja digiboksi ise hallata. Ja seda nii kodus kui kodunt eemal olles.

 

Ajapikku on lisandunud Online Abisse rohkem sisu ja diagnostika võimalusi, et klient saaks oma muredele kiirelt lahendust. Seda nii juhtmega ühenduste kui ka mobiiltelefonide osas.

Nüüd on lisandunud enamkasutatavate nutitelefonide seadistamiste juhendid, mis samm-sammult aitavad erinevate operatsiooni süsteemide ja ka erinevate tootjate telefonide menüüdest õigeid seadeid leida ning neid õigesti seadistada.

Tegu on teenusepakkujalt Qelp hangitud sisuga. Teenuse eeliseks on mitmete erinevate seadme mudelite ning tarkvaraversioonide tugi ja kasutusmugavus. Juhendites on kaetud 15 levinumat telefonide funktsionaalsust ja 6 erinevat ruuteri toimingut. Qelpi lahendused on kasutuses ka Telia Company teistes riikides ning paljudes muudes rahvusvahelistes telekomi firmades.

 

Kasutamine on lihtne ja intuitiivne – vali tootja:

 

Vali nutiseadmes olev tarkvara versioon:

 

Ja vali 15 erineva teema osast see sobiv, mille osas soovid täpsemat seadistamise infot:

Juhendid on leitavad Online Abi juhendiotsingust ja teemavalikutest:

 

Hetkel on toetatud iPhone, Samsung, Huawei, OnePlus, Sony, CAT ja Xiaomi nutitelefonid ning enim levinud mobiilside ruuterid tootjatelt Huawei ja Zyxel.

Apple iPhone jaoks on toetatud vaid kaks viimast tarkvara versiooni iOS 12 ja iOS 13. Android telefonide jaoks on olemas ka vanemad tarkvara versioonide juhendid nagu Android 7 (Noigat), Android 8 (Oreo) ja Android 9 (Pie) nutitelefonide jaoks ning loomulikult ka uusima Android 10 juhendid.

Eraldiseisvana on uued juhendid leitavad siit.

 

Head avastamist ning mugavat kasutamist!

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."