Allikas: Shutterstock

Notification’id ehk teated on idee poolest kasulikud asjad, tuues esile selle, mida meil on vaja näha. Enamasti on mure selles, et need saabuvad valel ajal. Kui on vaja kiiresti meilipostkastist midagi otsida, tuleb Twitteri kokkuvõte päeva parimatest säutsudest, või kirjutades midagi olulist üles Google Keepi, alustab keegi Instagrami Live’i. Nutitelefoniga saab kõike teha, aga see kõik võib hakata segama, kui on vaja teha ühte konkreetset asja. Uuringud näitavad, et nutiseadme pelk kohalolu ruumis, isegi väljalülitatuna, segab keskendumist.

 

Minu taktika on olnud kõikvõimalikud notification’id välja lülitada. Vaatan meile kindlatel aegadel ning Postimehe uudisvoogu ekraanile ei lase. Isegi Facebooki äpi kustutasin ära, et poleks nii mugav seda kasutada. Brauseri kaudu on sinna tüütum sisse logida – jah, võtsin maha ka automaatse sisselogimise. Nüüd pean iga kord, kui Facebooki tahan minna, sisestama kasutajanime ja parooli, mis muide pole kõige lühem. See kõik on tingitud sellest, et ma ei suutnud piiri pidada. Haarasin telefoni järele igal vabal ja mittevabal hetkel. Igal ajal, mis kokkuvõttes hajutas tähelepanu ja venitas mingile tegevusele kuluvat aega märkimisväärselt. Minu puhul ei aidanud muu, kui kõikide teadaannete kinnikeeramine, kuigi tean inimesi, kes vaatavad heal juhul korra päevas Facebooki ja sellega asi piirdub.

Kogu päeva jooksul saabunud teated kokku

 

Kes on harjunud, nagu mina, ekraanile ilmuvaid teateid sõrmega kiiresti minema lükkama, siis mul on hea uudis. Äpp nimega Notification History Log kogub kokku kõik teated ja reastab need kronoloogiliselt. Nii on võimalik näiteks päeva lõpus üle vaadata kõik, mis vahepeal toimus, kuid milleks polnud aega. Ette saab võtta kõik vastamata kõned, lugemata sõnumid ja teiste äppide märguanded. Näha on ka kogemata minema lohistatud märguanded. Sisuliselt on see ajalugu kogu ekraanil toimunust, külastatud veebilehtedest kuni parkimisäpi kasutamiseni. Nii saad vaadata sisu just endale sobival ajal.

Allikas: ekraanitõmmis
Allikas: ekraanitõmmis

Äpp on Androidile saadaval siin.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.