Apple on juba õige mitu aastat pakkunud Apple TV nimelist lisaseadet. Tegemist on karbikesega, mille saab teleriga ühendada ja seeläbi tarbida erinevat meelelahutuslikku sisu. Lisaks võimaldab see seade ka telefoniga ühendamist ja seeläbi seal olevat materjali suurelt ekraanilt vaadata.

 

Pakutava sisu osas on ettevõtte heitnud katte ka peatselt turule tulevalt TV teenuselt nimega Apple TV+. See on ettevõtte vastus väga populaarsetele Netflix-ile, Amazon Prime-le ja muudele sarnastele kuumaksulistele voogedastusteenustele. Seega lubab Apple nüüd lisaks väga headele telefonidele ja arvutitele ka omapoolset kvaliteetset TV sisu. Lubatud on, et pakkuma hakatakse nii omatoodangu sarju, meelelahutuslikke saateid kui ka palju muud põnevat.

Vaikimisi on teenuse TV+ vaatamiseks vajalik seesama Apple TV nimeline füüsiline lisaseade või siis „i“ seadmetes kasutatav Apple TV nimeline rakendus. Õnneks aga on tänu viimase aja arengutele võimalik teatud juhtudel hakkama saada ka ilma nimetatud karbikeseta ehk teenust kasutada tarkvaraliselt ka muudel toodetel peale Apple omade.

 

Samsung

 

Üheks näiteks on Samsungi uuemad nutitelerid. Lisaks sellele, et need oskavad nüüd oma ekraanil näidata iPhone sisu, saab nendele ühena esimestest tootjatest lisada ka Apple TV nimelise rakenduse. See toob Apple TV keskkonna otse teleri ekraanile.

 

 

Esimese asjana tuleb vaid veenduda, et teler teenust toetab. Sellised on siis 2018 aasta QLED seeria aparaadid ja tavamudelid alates numeratsioonist NU6070 ja üles. Käesoleva, ehk 2019 aasta televiisoritest on rakendus võimalik paigaldada samuti QLED seeriale ja mudelitele nimetusega RU7100 ja üles.

Paigaldamiseks tuleb liikuda televiisori Smart-tv keskkonda, avada otsing ja peale „apple“ sisestamist, kuvatav rakendus installeerida. Osadel juhtudel võib äpp juba ka vaikimisi olemas olla.

Järgmise asjana peab kasutajal olema Apple konto. Ikka selleks, et sisse logida. Peale konto loomist, või olemasolevate andmete sisestamist, tuleb läbida veel kahe astmeline kinnitusprotsess. Ehk teleri ekraanil kuvatav QR kood on vaja telefoniga skaneerida, või siis minna lehele activate.apple.com ning sisestada teleri ekraanil kuvatav kood.

Kui see tehtud, saabki rakendust otse televiisori ekraanil ja sealjuures ilma i- seadmeta kasutama hakata. Sealjuures peab ütlema, et visuaalse poole pealt on avanev keskkond väga Apple nägu, ehk kasutaja näeb umbes samasugust pilti nagu Apple enda seadmetes. Väga sarnane on ka kogu navigeerimise loogika, ehk vanadele kasutajatele on kõik tuttav ja arusaadav. Muidugi saab valida ka nii sisu ostmise kui laenutuse vahel.

Seega on kõik kokkuvõttes lihtne ja kontseptsioon kui selline ehk Apple ühenduvus muude tootjate seadmetega, äärmiselt tervitatav.