Tahvelarvuti, mis saab hakkama ka keerulistes situatsioonides

#samsung #tahvelarvuti
5 min lugemine

Suurem osa tahvelarvutitest näevad välja siledad ja saledad, on hästi disainitud ja sobivad sellisena väga kenasti koju ning kontorisse. Samas aga on mitmeid keskkondi, kus olud on karmimad. Näiteks ehitusplats, spordivõistlus, mõni väliüritus või muud taolist. Sellises situatsioonis on tahvelarvuti kasutamine sageli vajalik, kuid tänu suurenenud ohuteguritele riskantsevõitu.

 

Eeltoodule võib lisada veel ka väikelapsed, neist enamikule meeldib ju samuti tahvli seltsis aega veeta. Paraku aga lõppeb see ajaviitmine varem või hiljem suure tõenäosusega tahvelarvuti jaoks fataalselt.

Just sellistes pisut keerulisemates situatsioonides toime tulekuks on Samsung loonud Galaxy Tab Active seeria. Hiljuti aga jõudis lettidele selle seadme uusim versioon, mis kannab nime Samsung Galaxy Tab Active 3.

 

Ekraan ja korpus

 

Ekraanimõõduks on Active 3-el 8 tolli, mis on tavapärasest pisut väiksem. Samal ajal aga on seadme korpus üsna samas mõõdus, kui 10-tollise ekraaniga eksemplarid. Seda siis seetõttu, et seekord ei ulatu ekraan mitte tahvelarvuti servadeni, vaid nii külgedele, kui ka üles ja alla on jäetud soliidne vahe. Ikka selleks, et vastupidavust suurendada.

Korpus on  valmistatud mati viimistlusega plastikust ja on rugged välimusega. See tähendab krobelist pinda ja üleüldiselt pisut toekamat olekut. Kui kasutada veel ka komplektis kaasas olevat kaitsekatet, muutub kõik veelgi paksemaks aga samal ajal ka kaitstumaks. Tegemist on nimelt küllalt paksu ümbrisega, mis haarab tahvli tugevalt oma kaitsvasse embusesse. Samas aga on selle kasutamine üsnagi soovitatav, sest nii võib tõesti üsna kindel olla, et seadmega ei juhtu kukkumise korral suurt midagi. Lisaks on ümbrises omaette pesa puutepulga hoidmiseks aga sellest pisut hiljem.

 

 

Nuppude ja liideste poolest on siin samuti tegemist harjumuspärasest pisut erineva lahendusega. Nimelt on korpusel nupud kui sellised täiesti olemas. Kõigepealt tavapärased ehk heli reguleerimiseks mõeldud ja sisse-välja lülitamise klahv, kuid lisaks leidub veel ka kaamera oma ning ekraani all olevad ja täiesti füüsilised kodu, tagasi ja viimaste rakenduste nupud. Seega on nupumajanduses loobutud digitaalsest lähenemisest ja endiselt on kasutusel traditsioonilised päris klahvid, mida saab vajutada. Kinnastes või määrdunud kätega on selline lähenemine kindlasti abiks. Traditsiooniline on ka 3,5mm kõrvaklapipesa, mis USB-C kõrval kenasti alles on.

Kõik see kokku tähendab, et Active ei ole käes libe, on veekindel, talub kukkumisi ja seda vastavalt standarditele IP68 ja MIL-STD-810H.

 

Mälu, aku ja tarkvara

 

Tehnoloogilise poole pealt on kasutusel umbes keskklassi liigituvad komponendid. Antud juhul siis 4GB põhimälu ja Samsungi enda Exynos 9810 protsessor. Sama protsessor oli kasutusel näiteks Samsungi Galaxy S9 ja Note9 seerias, ehk tegemist on umbes kahe aasta taguse tipuga. Sisemälu on aga pardal 64GB ning seda saab veel ka kuni 1TB  mälukaardi abil suurendada. Aku, mis on kusjuures vahetatav, mahutab 5050 mAh.

Ekraan on seekord, mitte AMOLED vaid TFT. Seega ei ole pilt nii ere ja kirgas, kui tippseadmetel, kuid selle vaatenurk ja kvaliteet on siiski piisavalt head, et mitte nuriseda. Resolutsiooniks on 1920 x 1200 pikslit. Samuti ei ole ekraani sisse, või õigemini alla, paigutatud sõrmejäljelugejat. See on peidetud kodunupu sisse. Küll aga on olemas näotuvastus ning see on viimase aja Samsungitele kohaselt hästi, ehk piisavalt kiirelt, tööle hakanud.

 

Pliiats

 

Nii nagu Samsungi Note seeria telefonidel ja Tab S6-el on ka Active-l olemas stylus ehk puutepulk. Või siis Samsungi keeles S-pen. See on iseenesest hea abimees, kuigi Active puhul eeltoodud seadmetega võrreldes pisut teises võtmes. Kui „peenematel“ aparaatidel saab stylus-e abil teha rohkem täpsust nõudvaid toiminguid, nagu näiteks Exceli kasutamine, siis siin on puutepulk abiks olukordades, kus sõrmed on märjad, ekraan must või siis kantakse kindaid.

 

 

Kokkuvõttes, saab kasutaja S-peniga vajadusel seega oma sõrme asendada. Küll aga ei saa seekord pliiatsi abil seadet eemalt juhtida. Näiteks kaamerat käivitada ja pildistada. Seda siis seetõttu, et tegemist on nii-öelda passiivse pliiatsiga, mis ei ole tahvliga Bluetooth-i kaudu ühendatud ning mis toimibki põhimõtteliselt ainult sõrme asendajana. Pliiats ise kinnitub kaitsva ümbrise sisse ja on sealt vajadusel kerge vaevaga kättesaadav.

 

Kasutamine

 

Kui tugevdatud korpus ja päris nupud välja jätta, on Tab Active 3-e kasutamine selline nagu tahvelarvuti puhul ikka. Kuna seade on uus ja piisava võimsusega, toimib kõik kiirelt ja lihtsalt. Android 10, koos Samsungi kasutajaliidesega on intuitiivne ja näeb kena välja ning seega siin mingeid ebameeldivaid üllatusi, või ka uudiseid, ei ole.

Koduseks tahvliks võiks Activet kaaluda juhul, kui peres on väiksemaid lapsi. Nii võivad ka nemad sellega üsna julgelt ringi käia ja kukkumise korral jääb masin tõenäoliselt terveks. Muidu aga on Active ikkagi mõeldud tootmisesse, kulleritele, ehitusele, metsa või mujale, kus keskkond on selline, et karta on niiskust tolmu või kukkumist. Seal on Active 3 omas elemendis ja teenib omanikku hästi ning ei nurise, kui talle ka pisut karmim kohtlemine osaks saab. Üsna mugav ja tegelikult ka asjakohane on S-peni olemasolu.

Ah jaa, vajadusel teeb Active 3 ka pilti ja kõige hullemad need fotod ei olegi. Vähemalt niikaua, kui kasutaja seab omale realistlikud ootused. Ehk siis mõistab, et ühe objektiiviga kaamera ei saa võistelda nendega, millel on neid kolm või neli. Samuti ei tasu selle tahvli kaameraga paugutama hakata hämaras või loota, et ideaalselt saavad purki reisi- või puhkusepildid. Pigem on kaamera siiski mõeldud ikkagi mingit sorti olukordade fikseerimiseks, erinevate siltide pildistamiseks jne.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi