Apple’I iPhone’id on tuntud oma pika kasutustsükli poolest. Teatavasti värskendab Apple oma iPhone’ide operatsioonisüsteemi vähemalt viie aasta vältel, kui mitte rohkem. Aga isegi, kui vanemad telefonid enam operatsioonisüsteemi uuendusi ei saa, siis kriitilisi uuendusi sellele jagab Apple ka kauem.

 

iPhone 5 tuli välja juba 2012. aastal ning tema iOS enam värskendamisele ei kuulu, sest telefoni raudvara (eriti aku) võib sellega jänni jääda. Juhul, kui kasutate veel tänaseni iPhone 5 nutifoni, mis pole iseenesest põrmugi paha asi, siis tasub teil esimesel võimalusel oma telefoni tarkvara uuendada iOS 10.3.4 peale.

Vastasel korral võib peale 3. novembrit telefon kaotada suure osa oma funktsionaalsusest ning selle taastamine pole enam nii kerge ja mugav kui praegu tarkvara uuendamine.

Probleemide ärahoidmine on lihtne. Avage telefoni sätted (Settings), avage üldine (General) alajaotus ning valige sealt tarkvara uuendamine (Software Update). Sealt saate näha, kas teie iPhone 5 vajab tarkvarauuendust või mitte. Väike meeldetuletus, enne tarkvara uuendamist vaadake, et telefonil oleks toimiv WiFi ühendus ning et see oleks laadimisrežiimis.

Juhul, kui te telefoni tarkvara enne 3. novembrit ei uuenda, siis peate seda tegema hiljem ja ühendades oma telefoni kaabli abil arvutiga, mis kokkuvõttes pole enam kaugeltki nii lihtne ja mugav.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."