Solaride – tudengiprojekt, mis paneb päikese jõul auto liikuma

#arvamusfestival #Kristel Leif #päikeseauto #Solaride
2 min lugemine

Kes sel aastal Paides toimunud Arvamusfestivalil tähelepanelikumalt ringi vaatas, võis märgata, et Telia Digitarkuse ala laadimispuu sai energiat tudengiprojektilt Solaride. Enamgi veel, tudengid soovivad lähitulevikus panna päikese jõul ka auto liikuma.

 

Solaride on mittetulunduslik tudengiprojekt, kus ehitatakse päikese ja aku jõul sõitvat autot, millega minnakse ülemaailmsele päikeseautode võidusõidule mõõtu võtma maailma tippülikoolidega. Projekt nägi ilmavalgust, kui paaril tudengil tekkis soov ehitada auto, mille realiseerimiseks kaasati punti erinevaid eksperte ning lumepall läkski veerema. Tänaseks on Solaride’i meeskonnas pead kokku pannud erinevate Eesti ülikoolide tudengid, keda juhendavad mentoritena nii inseneeria-, turunduse-, ettevõtlus- kui haridusmaastiku oma ala spetsialistid.

Lisaks sellele, et võistlusjanulistel tudengitel on soov ehitada auto, millega päikeseautode võidusõidule minna, on Solaride’i tegevjuhi Kristel Leifi sõnul projektil hoopis suurem eesmärk – tuua Eesti taastuvenergia sektoris maailmakaardile.

„Eesti on taastuvenergia kasutamise poolest Euroopas eelviimasel kohal, mistõttu Solaride töötab selle nimel, et Eesti oleks tuntud eelkõige innovaatiliste taastuvenergialahenduste poolest,” märkis Leif.

Eesmärk – neljakohaline päikeseauto

Selleks, et Eesti järeljooksja rollist liidrite hulka tuua ning anda tudengitele unikaalne praktiline võimalus teha koos valdkondade tippudega ära midagi võimatut, ongi ligi 50-pealine tudengitest ja mentoritest koosnev punt alustanud neljakohalise tänavalegaalse päikeseauto ehitamist.

„Ainulaadne praktiline kogemus, tööalane suhtlusvõrgustik ja oskused on noortele oluliseks hüppelauaks tööturule sisenemiseks ja, kes teab, ehk gravitatsiooni eirava tulevikuauto leiutavadki just meie enda insenerid,“ lausus Leif.

„Mis oleks veel mugavam, kui ainult päikesest ja akust tuleneval energial sõitev auto? Kuna tänapäeval juba eksisteerib päikeseautode tööstus ning ka mujal maailmas liigutakse säästlikuma transpordi suunas, siis ei ole sugugi kaugel aeg, kui päikeseauto on tänavapildis normaalsus. Kuigi meil päikeseautot füüsilisel kujul veel valmis pole, soovime tuua ühiskonnas tähelepanu päikeseenergia kasutusele. Rõõm oli saada teada, et meie ühiskondlikud vaated kattuvad Teliaga. Sellepärast otsustasimegi tuua tänavuse Arvamusfestivali Digitarkuse alale ka meie päikesepaneelid, mille toel inimesed said enda nutiseadmete akusid laadida,“ lisas Leif.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.