Sinu Androidi kaamera ei tööta? Proovi seda!

#Android #telefonikaamera
3 min lugemine

Sinu uus Android-telefon töötab lihtsalt suurepäraselt. Kõik rakendused töötavad sujuvalt ja välgukiiruselt. Aja jooksul aga võivad tekkida probleemid ning kõik ei käi enam nii kenasti kui alguses – rakendused avanevad ja töötavad aeglaselt, mõni rakendus ei taha üldse pilti ette võtta. Oma probleemid ilmnevad ka telefoni kaameral.

 

Kui su telefon on maha kukkunud, siis võib olla probleem kaamera raudvaras. Kui aga telefoniga mingeid õnnetuis juhtunud pole, siis võid telefoni kaamera töö taastamiseks proovida alljärgnevaid lihtsaid trikke.

 

Tee restart

Telefoni restart on üldiselt kõige esimene samm väga paljude probleemide lahendamiseks ning tihti on sellest ka abi.

 

Tühjenda kaamerarakenduse vahemälu

Vahel aitab kaamera taas töökorda kaamerarakenduse vahemälu (cache) tühjendamine. Selleks mine telefoni sätetesse ning vali sealt „Rakendused ja märguanded“. Avanenud aknast vali „Rakenduste teave“. Otsi sealt üles kaamerarakendus ning ava see. Vali alajaotus „Mälu“ ning sealt omakorda „Tühjenda vahemälu“.

 

Kontrolli kaamera lubasid

Vahel võib mingite asjaolude kokkulangemise tõttu muutuda kehtetuks kaamera tarkvaraline kasutusluba. Selle kontrollimiseks mine telefoni sätetesse ning vali sealt „Rakendused ja märguanded“. Avanenud aknast vali „Rakenduste teave“. Otsi sealt üles kaamerarakendus ning ava see. Vali avanenud aknast alajaotus „Load“ ning vaata, kas su telefonil on kaamera lubatud või mitte. Kui keelurežiim on aktiivne, siis anna telefonile luba kaamerat kasutada ja su probleem peaks olema lahendatud.

 

Kolmanda osapoole rakendused

Kui sa kasutad mingit kolmanda osapoole kaamerarakendust (väga hea on näiteks Google’i rakendus Snapseed), siis kontrolli, kas see rakendus vajab äkki värskendamist-uuendamist (update). Samuti proovi pildistada mõne muu kaamerarakendusega veendumaks, et probleem on rakenduses, mitte kaameras. Vahel lihtsalt arendajad lõpetavad oma rakenduse toetamise ja aja jooksul see muutub töökõlbmatuks.

 

Kontrolli süsteemivärskendusi

Üldiselt tasub alati veenduda, et sinu telefonis oleks rakendatud kõige uuemad süsteemivärskendused. See on hea nii telefoni turvalisusele kui ka muude telefoni funktsioonide sh ka kaamera veatuks tööks. Mine telefoni sätetesse, ava seal alajaotus „Süsteem“ ja vaata, kas tootja pakub sinu telefonile süsteemivärskendust. Kui pakub, siis kasuta võimalust ja installi see. Seejärel võib proovida uuesti telefonikaamera töökorda.

 

Ülalloetletud tegevused oleksid elementaarsed sammud kaamera töö taastamiseks. Kui aga sinul on veel mingeid nippe ja trikke telefonikaamera töökorda saamiseks, siis ole nii hea ja jaga neid loo kommentaarides.

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."