Septembris jõuab Eestisse kuus uut HBO sarja

#Birjo Kiik #hbo #sarjad #telia tv
4 min lugemine

Sel kuul jõuab Eesti televaatajani koguni kuus värsket HBO sarja, millele saab kaasa elada vaid Telia TV vahendusel.

 

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik ütles, et Telia TV HBO keskkonda jõuab terve rida väljapaistavaid esilinastusi.

„Juba sel reedel ehk 4. septembril jõuab kohaliku televaatajani tipprežissöör Ridley Scott’i oodatud ulmedraama „Hundiharidus“ („Raised By Wolves)“, kus üht peategelast mängib „Viikingite“ sarjast tuttav Travis Fimmel,“ märkis Kiik.

Seejärel võtavad linastusjärje üle „Kolmas päev/The Third Day“ (peaosades Jude Law ja Naomie Harris), „Kutsu mind oma nimega“ režissööri Luca Guadagnino uus meistriteos „Sellised me olemegi/We Are Who We Are” ning liigutav Hispaania draamasari ”Kodumaa/Patria”, mis toob esile Baskimaa minevikuvalude mõju kahe perekonna elule.

Kõikidel lisanduvatel sarjadel on nii eesti- kui venekeelsed tõlked.


Hundiharidus/RAISED BY WOLVES
(10 x 60 min)
Esilinastub 4. septembril

Ulmedraama, mille peaprodutsendiks on Ridley Scott, keskmes on kaks androidi, kelle ülesandeks on kasvatada inimeste lapsi asustamata planeedil. Kiiresti arenevat kolooniat ohustab religioossetest erimeelsustest tõukuv lõhenemine ning androidid mõistavad peagi, et inimeste uskumuste juhtimine on vägagi keeruline ülesanne. Sarjas astuvad üles Amanda Collin („Lahendamata juhtum: Pudelipost / A Conspiracy of Faith“, „A Horrible Woman“),  Jordan Loughran („Sisseimbuja / The Infiltrator“, „Emerald City“), Matias Varela („Narcos“, „Murdpunkt/Point Break“), Felix Jamieson („Troonide mäng / Game of Thrones, „The Ghost“),  Travis Fimmel („Viikingid /Vikings“) jt.

Lava 0/STAGE 0 (ESCENARIO 0)
(6 x 60 min)
Esilinastub 13. septembril

Värskelt valminud Hispaania sari on ainulaadne antoloogia, kus segunevad etendus- ja audiovisuaalse kunsti elemendid. Tuntud Hispaania näitlejad Irene Escolar ja Bárbara Lennie on sarja loojad, peaprodutsendid ja osatäitjad. „Stage 0” koosneb kuuest osast, mille tegemisse on kaasatud erinevad tuntud stsenaristid ja režissöörid. Innovatiivsed filmitegijad kasutavad kaasaegseimat filmitehnoloogiat, et anda lavaesinemistele uus väljendusviis.

Kolmas päev/THE THIRD DAY
(6 x 60 min)
Esilinastub 15. septembril

Uus minisari on jaotatud kaheks – „Suvi“ ja „Talv“. Sarja kolm esimest osa keskenduvad „Suvele“, kus Jude Law (tuntud HBO sarjast „Uus paavst / The New Pope“) kehastab Sam’i, kes kohtub ühel Briti saarel rühma inimestega, kelle ülimaks eesmärgiks on säilitada oma traditsioonid mistahes hinna eest. „Suve“ stsenaristiks on Dennis Kelly ning režisööriks Marc Munden. Kolm viimast osa on pühendatud „Talvele“, kus Naomie Harris (Oscari nominatsioon filmi „Kuuvalgus / Moonlight“ eest) kehastatud tugeva tahtega Helen tuleb saarele otsima vastuseid, paisates segamini saare ühtsuse. „Talve“ autoriteks on Kit de Waal, Dean O’Loughlin ja Dennis Kelly ning režissööriks Philippa Lowthorpe.

Sellised me olemegi/WE ARE WHO WE ARE
(8 x 60 min)
Esilinastub 15. septembril

Kuuosalises sarjas „We Are Who We Are“ toob Oscarile nomineeritud Luca Guadagnino  („Kutsu mind oma nimega / Call Me By Your Name“) esmakordselt teleformaati oma ainulaadse kinotegemise stiili. Sarja keskmes on kaks Ameerika Ühendriikidest pärit teismelist, kes elavad USA kaitseväe baasis Itaalias, leides seal sõpruse, esimest armastuse ja identiteedi. Vaataja ees avaneb teismeliseks olemise segadust tekitav elevus ja äng. Selle universaalse loo võiks paigutada ükskõik millisesse maailma nurka, kuid Luca Guadagnino tõi mini-Ameerika sündmused Itaaliasse.

Des/DES
(3 x 60 min)
Esilinastub 15. septembril

Des on kolmeosaline draamasari, mis annab ülevaate süüdimõistetud sarimõrvari Dennis Nilseni elust. Sari algab 1983. aastal Šoti sarimõrvari vahistamisega, millele eelnes lagunevate inimkeha jäänuste leidmine lähedalasuvas äravoolukanalis. Minisari avab erinevate osapoolte vaatenurgad – sõna saavad Nilsen, politsei ja Nielseni eluloo autor Brian Masters. Dennis Nilsenit kehastab David Tennant („Doctor Who“), juhtumi uurijat Peter May’d mängib Daniel Mays („Line Of Duty“) ning Brian Masters’it portreteerib sarjast „Kroon / The Crown“ tuntud Jason Watkins. Sarja kolm osa linastuvad kolmel järjestikusel päeval.

Kodumaa/PATRIA
(8 x 60 min)
Esilinastub 28. septembril

Baskimaal aset leidva draamasarja sündmused jälgivad kahe vägivaldse konflikti tõttu lõhestatud perekonna loo. Bittori ja tema pere elu variseb kokku, kui terrorirühmitus ETA tapab Bittori abikaasa Txato tema kodu ees. Aastaid hiljem naaseb Bittori oma kodukülla, kus nad Txatoga elasid, proovides leida juhtunule enda jaoks lõpetatus. Kas ta suudab elada koos nendega, kes painasid teda nii enne kui pärast rünnakut, pöörates ta elu pea peale? Kas ta saab teada, kes on kapuutsi taha varjunud kurjategija, kes tol vihmasel päeva tappis teha abikaasa? Bittori saabumine põhjustab kodukülas kaose ning ajab raevu Bittori omaaegse hea sõbra – naabri Mireni, kes on ka vangistatud terroristi (ning ehk ka Txato tapja) Joxe Mari ema. Mis juhtus nende kahe naise vahel? Lugu naiste eludest enne ja pärast Txato mõrva näitab võimetust unustada ja vajadust andestuse järele kogukonnas, mida on enam kui kolmekümne aasta jooksul lõhestanud poliitiline ekstremism.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.