Samsungi uusim tahvelarvuti – Tab S6

#samsung #tahvelarvuti
5 min lugemine

Kuigi tahvelarvuti võrdub enamasti vaikimisi iPad-i nime kandva seadmega, valmistavad seda tüüpi tooteid siiski ka mitmed teised tootjad. Android tarkvara kasutavatest on kindlasti üks tuntumaid ning asjalikumaid Samsungi Tab seeria.

 

Erandiks pole siin ka uusim Tab S6. Lisaks tavapärasele – kiirem on parem uuendustele, pakub aga seekordne väljalase üht-teist uut veelgi. Mida see seade endast kujutab, sellest alljärgnevalt juttu teemegi.

 

Pliiats

 

Nii nagu Samsungi Note seeria telefonidel, on ka Tab S6-el olemas stylus ehk puutepulk ehk S-pen. See on iseenesest hea asi ja võimaldab paljut. Nagu eeldada võib, saab ekraanile nii kirjutada kui joonistada, kuid eraldi tarkvara võimaldab veel palju muudki. Näiteks saab pliiatsit õhus viibates teha erinevaid toiminguid. Mõnes olukorras on see mugav, teises jälle mitte nii väga. Seadme nii-öelda eemalt juhtimine on abiks näiteks kaamera käivitamisel ja pildistamisel. Mitte aga õhus viibeldes helitugevuse muumiseks. Nimelt kipub kaugelt toimetades kannatama täpsus ja alt vedama kasutaja mälu, just selles osas, et mis liigutus täpselt, mida tegema peaks. S-peni vahest suurim probleem on aga selle hoidmine ajal, mil seda ei kasutata. Kui telefonide puhul saab selle mugavalt panna seadme sees asuvasse spetsiaalsesse hoidikusse, siis tahvlil on selleks tagaküljel asuv õnarus. Pliiats kinnitub sinna küll magnetiga ning ka laeb ennast sel ajal juhtmevabalt, kuid kahjuks on tegemist ikkagi veidi pooliku lahendusega. Seda seetõttu, et puutepulk tuleb küllaltki kergelt lahti ning kaob varem või hiljem ikkagi ära, lisaks on seda õnarust ilma vaatamata päris raske tabada ja pliiatsi sinna asetamine on seega tülikas. Pliiats on veel üks hea põhjus, miks soetada oma seadmele spetsiaalne ümbris, nimelt omab see eraldi kohta s-pen-i hoidmiseks.

 

Kaamera(d)

 

Suure sammu on uues tahvlis edasi astunud kaamera või õigemini kaamerad, sest neid on nüüd mitu. See on tahvlite maailmas harukorde, et kaameral on kaks objektiivi. Neist üks on nii-öelda tavaline ning teine lainurk fotosid teha võimaldav. Megapiksleid on neil vastavalt 13 ja 5. Telefonide maailmas ei ole see ehk midagi erilist, kuid tahvelarvutitel siiski märkimisväärne. Ilmselt ongi viimane aeg hakata ka siin kaamera kvaliteedile rohkem rõhku panema, sest üllatavalt paljud inimesed kasutavad ebamugavalt suurest korpusest hoolimata tahvleid pildistamiseks ja filmimiseks. Tab S6-ga tehtud fotod ise on aktsepteeritava kvaliteediga, kuigi mitte parimate mobiilide tasemel. Lainurk võimaldab tõesti rohkem pildile püüda ning hämaras on abiks Night mode. Viimasel juhul tuleb küll seadet kusagile toetada või kätt tõesti paigal hoida, sest foto tegemiseks kulub mitu sekundit ning käes hoides kipub pilt jääma ebaterav. Lisaks tagumistele on Samsungil olemas ka eesmine kaamera selfie-de, videokõnede ja näotuvastuse jaoks. See pakub 8 megapikslist sensorit ja pildistab nii nagu ühelt eesmiselt kaameralt oodata võib. Palju huvitavam on aga näotuvastuse funktsionaalsus. See on võrreldes eelmiste põlvkondadega kiiremaks muutunud ning toimib nüüd üsna käbedalt. Parku aga saab endiselt salvestada vaid ühe näo, ehk juhtudel kui seade on näiteks koduses kasutuses, kus kasutajaid on mitu, saab näotuvastuse võlu nautida vaid üks pereliige.

 

Ekraan ja korpus

 

Ekraanimõõduks on S6-el 10,5 tolli, mis on tahvli jaoks üsna optimaalne. Tehnoloogilise poole pealt on tegemist AMOLED ekraaniga, millel on ka HDR10+ tugi. See tagab ilusa pildi ehk värvide toonid on sügavad ning ka must päris must. Ekraan on 16:10 formaadis ning resolutsiooniga 1600 x 2560. Üsna õhukesed on saanud ka pilti ümbritsevad servad, kuigi sellist taset nagu mobiilidel, pole veel saavutatud. Samas on see veidi vist ka paratamatu, kuna suurem ekraan nõuab enda ümber kindlamat raami, et vältida läbipaindumist. Kvaliteetset pilti toetavad 4 nurkades asetsevat kõlarit. Need on heli poolest hulka paremad kui olid näiteks varasemal Tab S4 mudelil, kus oli kasutusel samasugune paigutus kuid nendest väljuv heli polnud kuigi hea.

 

 

Ekraani sisse on paigutatud ka sõrmejäljelugeja. Ka see on tahvlite maailmas harukordne, kuid ainult tervitatav. Kuna sõrmejälgi saab registreerida mitu, saavad ilma parooli sisestamata seadme lukust lahti ka need, kelle nägu näotuvastuse mällu salvestada ei saa.

Korpus aga on seekord valmitatud mati viimistlusega metallist ja näeb hea välja. See on õhuke, minimalistlik ja jätab kvaliteetse mulje. Nuppude ja liideste poolest on korpuse alaosas vaid USB-C pesa ning küljel helitugevuse ja sisselülitamisnupud. Igas nurgas lisaks veel juba mainitud ribad, mille taga asuvad kõlarid. Paraku on aga selle minimalismi käigus sarnaselt telefonidele kaduma läinud vana hea kõrvaklapipesa.

 

Mälu, aku ja tarkvara

 

Nagu uuele (ja kallile) seadmele kohane, on esinduslikud ka Tab S6-e tehnilised näitajad. 128 GB suurust sisemist mälu saab mälukaardi abil suurendada ning 6 GB põhimälu tagab nobeda oleku igas olukorras. Ühenduses aga aitab olla 4G. Aku mahutab seekord 7040 mAh, mis on isegi vähem kui mõned varasemad mudelid, kuid 7000 on ikkagi päris arvestatav number. Reaalselt tähendab see seda, et pidevalt kasutades peab aku kindlasti vastu terve päeva, harvemini kätte võttes aga õige mitu päeva. Laadimise osas on toetatud ka kiirlaadimine. Tarkvarana on kasutusel Android 9, mida on Samsungile omaselt kohendatud.

 

Kokkuvõtte

 

Samsung Tab S6 on kokkuvõttes igati korralik tahvelarvuti. Eeldatavasti täidab see kõik ootused, mis kasutaja seadmele paneb, kuna võimsust ja kiirust jagub piisavalt. Kui siia lisada hea pildiga optimaalses mõõdus ekraan, ning kvaliteetne korpus, saamegi kokku korraliku tahvelarvuti. Miinusteks aga on kergesti kaduma kippuv puutepulk ning pea kaheksasaja euroni küündiv hind, mida võib pidada pigem kalliks.