Samsung Galaxy Watch – “päris” kella moodi nutikell

#nutikell #samsung #watch
5 min lugemine

Samsung uuendas hiljuti oma populaarset Galaxy Watch nimelist nutikella ning selle seadme kõige uuem versioon kannab nüüd nime Galaxy Watch 3. Kuna Samsung on nutikellade maailmas Apple kõrval üheks suurematest tegijatest, vaatame meiegi üle, mida uus seade endast täpsemalt kujutab.

 

Välimus ja korpus

 

Meeldiv on tõdeda, et välimuse poolest on Galaxy Watch endiselt klassikalise ehk „päris“ kella välimusega. See tähendab ümmargust disaini ning vaikimisi ka seieritega sihverplaati. Lisaks on korpusel ka paar füüsilist nuppu, täpselt nii nagu kelladel ikka on olnud.

Viimistluses üldiselt on kasutatud pigem kvaliteetsena mõjuvaid materjale, nagu näiteks metalli, mis on kroomise (või väiksemal versioonil pronksja) viimistlusega. Ka rihm on nahast, nagu ühele traditsioonilisele kellale kohane. Kuna nahk aga aja jooksul kulub, on hea teada, et tegemist täiesti standardse rihmaga, mis tähendab, et selle saab vajadusel väga lihtsa vaevaga välja vahetada.

 

 

Ekraani ümber on aga taas Samsungile omane keeratav ketas menüüdes liikumiseks. Kuigi kõikidel mudelitel nimetatud ketast ei kasutata, on see Watch 3-el olemas ja see on hea, sest nii saab paljud valikud tehtud kiiremini ja mugavamalt, kui pelgalt ekraani kasutades. Ketas ise liigub mõnusa nõksatusega ning annab ka kerge värinaga tagasisidet, kui jõutud on ühe või teise menüü lõppu.

 

Ekraan

 

Nagu öeldud, on uue Watch-i ekraan ümmargune ja seda pakutakse kahes mõõdus – 1,4 või 1,2 tolli. Suurem siis pigem meestele ja väiksem naistele. Pildi poolest on ekraan päris hea, ehk piisavalt ere ja terav ning seega hästi loetav ja detailne. Palju aitab kaasa ekraani alla paigutatud valgussensor, mis tagab, et pildi heledus reguleerub vastavalt ümbruskonnale automaatselt. Puudetele reageerib ekraan täpselt ja kiirelt, ehk valesid valikuid väga palju ette ei tule ja tänu piiavalt võimsale protsessorile ei esine ka häirivaid mõttepause. Lisaks on kellal endiselt alles ka eraldi ujumisrežiim, mis sisse lülitamisel deaktiveerib ekraani puutetundlikkuse. See tähendab, et kella veekindlaks tehes on mõeldud ka sellele, et reaalselt vees olles ei anta tahtmatuid käsklusi ja seade ei hakka omapäi menüüdes ringi seiklema.

Nutikellale kohaselt, on kasutajal võimalik igal hetkel otsustada, millist sihverplaadi kujundust kasutada ja nii kella välimust muuta. Vaikimisi on valikus mitmeid erinevaid variante, alates klassikalisest kuni väga värvilise ja elektrooniliseni välja.

 

Aktiivsus

 

Spordi ja aktiivsuse vallas oskab ka Watch 3 nii mõndagi. Muidugi ei ole tegemist päris puhtatõulise spordikellaga, kuid sellest ei olda ka valgusaastate kaugusel. Kell suudab jooksvalt lugeda nii samme, mõõta pulsisagedust kui ka und analüüsida. Lisaks saab eraldi aktiveerida spordirežiimi ning seda erinevatel treeningutel kasutada. Selleks tuleb vaid seadmele öelda, mis tegevust harrastama hakatakse. Alates lihtsalt kükkide tegemisest kuni jalgrattasõidu või matkamiseni. Treeningu kestel ekraanil kuvatavat infot saab kasutaja ise määrata ning seada ka püütavaid eesmärke. Sportides jälgib kell kasutajat ning annab treeningu edenemisest jooksvalt tagasisidet. Samuti kuvatakse meeldetuletused puhkamiseks ja nagu ikka, saab hiljem tulemusi ning kokkuvõtteid vaadata. Valikus on palju erinevaid treeninguid ning kui mitte proffidele, siis harrastusportlastele on tegemist igati väärt abimehega. Hiljem saab salvestatud andmetest vaadata veel erinevat täiendavat infot. Kui aga kasutaja hakkab ennast juhuslikult pisut aktiivsemalt liigutama, saab kell sellestki aru ja käivitab spordirežiimi automaatselt.

 

E-sim ja rakendnused

 

Algul võib-olla ebavajalikuna tunduv, kuid tegelikkuses päris mõnus on LTE toega eSIM funktsionaalsus. See tähendab, et kella saab kasutada helistamiseks ja sõnumite saatmiseks ka siis, kui mobiiltelefoni läheduses ei ole. Samuti on tänu eSIM-ile kogu aeg olemas võrguühendus, ehk pidevalt on saadaval täisfunktsionaalsus. Seda eSIM puhul kasutada mobiiltelefoniga sama telefoninumbrit või erinevat, on juba kasutaja otsustada, kuid päeva lõpuks saab otse randmelt kõnesid alustada, neile vastata ning saata ka sõnumeid. Sama numbri puhul helisevad korraga nii telefon kui kell, erinevate puhul aga see kummale kõne valitakse. Ühendustest on veel olemas ka WiFi ja Bluetooth ning ka GPS.

Rakendustega on aga nii, et juba karbist võttes on neid seal õige mitu tükki olemas, aga neid saab ka ise juurde lisada. See tähendab, et soovi korral saab installeerida erinevaid „äppe“ brauserist kuni kalkulaatori ja youtube-ni. Veel saab kella sisemällu näiteks muusikat salvestada ja seda siis Bluetooth kõrvaklappidest kuulata või kasutada hoopis Spotifyd.

 

Aku ja laadimine

 

Mis puudutab aku kestvust, siis see on pigem hea. Tavapäraselt, sh. ka öösel kandes, nõuab seade laadimist ehk alles kolmanda ööpäeva õhtuks. Aktiivsemalt näppides ja sporti tehes väheneb see küll kahe ööpäevani, kuid see on ikkagi päris hea tulemus. Aku kestvust saab ka ise erinevate seadistustega mõjutada. Kui näiteks määrata, et kellaaega kuvatakse ekraanil pidevalt, mitte liigutuse peale, väheneb aku kestvus kohe olulisel määral. Vastukaaluks on olemas ka energiasäästurežiim, juhuks kui on näha, et järgmist laadimisvõimalust tuleb veel oodata.

 

 

Soovi korral saab ka kogu nutimajanduse üldse välja lülitada, nii pikeneb aku kestvus umbes kuuni, kuid nii kaob nutikella kui sellise mõte. Laadimine ise toimub juhtmevabalt. Selleks on karbis kaasas laadija, kuid võimalik on kasutada ka muid tavapäraseid juhtmevabu laadijaid.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes on Watch 3 vägagi asjalik ja stiilne nutikell, mis näeb hea välja ning mida on lihtne kasutada. Tänu lihtsalt kasutatavale tarkvarale, piisavalt võimsale raudvarale ja kvaliteetsele teostusele, on tegemist suurepärase alternatiiviga neile, kelle elu on võimlaik ka ilma Apple nime kandvate seadmeteta.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi