POCOPHONE F1 – natukene telefoni?

#nutitelefon #soodne
4 min lugemine

Imelikud on need nimemängud, mis uute mudelite turuletoomisel tehakse. “Poco” tähendab hispaania keeles sedasama, mida “little bit” inglise keeles. Ja nii kangastuvad mulle mälupildid aastast 1968, kui sain jalga oma esimesed suusad – Pärnu Viisnurga Tillud. Lühikesed ja pisikesed ning klambrite asemel hoidis saapaid paigal kanna taha tõmmatav nahkrihm. Kuid lumes edasi sai liikuda kiiremini kui jalakäija ning ka esimesed sõidud “mägedest” sai nendega tehtud, õppides nii kukkumist kui ka püsti jäämist.

Ehk siis sarnase eelarvamusega ehk “natukene telefoni” võtsin kätte Xiaomi tippseeriast allapoole positsioneeritud Pocophone F1 nutitelefoni. Lastetelefon? Vanuri nutifon? Säästutelefon?

 

Disaini osakond

 

Klassikaline Android, mis välimuselt on sarnane nii Xiaomi Mi kui ka Samsungi A-seeriaga. Ja kui juba võrrelda, siis sobib siia ritta ka iPhone XR. Ja seda nii kaalult kui ka pikkust-laiust mõõtes. Tagapaneel on plastist, kindlalt käes püsivast ehk mittelibedast matist plastist. Ja ka raam tundub plastist olevat. Kuid kõik see kokku ei meenuta mitte ühegi nurga all odavat telefoni, pigem korralikku keskklassi.

Ekraan on 6,18-tolline, minimalistliku servaga ehk ulatudes peaaegu servast serva. Kulmukeses on peidus infrapuna-valgusti ja kaamera, mis koos tuvastavad kasutaja näo järgi ning seda päris edukalt.
Tagapaneelilt leiab sümmeetriliselt paigaldatult kaks kaamerat ning sõrmejäljelugeja. Vaid kahe LED-iga välklamp rikub veidi seda sümmeetrilist harmooniat.

 

Tehnika osakond


Süüvides tehnilistesse parameetritesse, selgub kohe, et Pocophone ei ole mingi säästupill. Protsessor on täpselt sama, mis ajab edasi Xiaomi tippmudelit Mi8: Qualcomm Snapdragon 845. Põhimälu 6 GB on rohkem kui Galaxy S9-l või Huawei P20-l, mis peavad hakkama saama 4 GB mäluga. Ka igapäevasel kasutamisel ei olnud kordagi tunnet, et miski veniks või hanguks.


Ainus rakendus, mis enne opsüsteemi ja kasutajakeskkonna uuendust imelikult käitus, oli Waze. Navigeerimine. Kaart on ees, kuid hääljuhendamisel sõi telefon ära kõik sõnalõpud: à la “viiesa meet pära hoia parem”. Õnneks uuendused lahendasid selle. Ja nüüd ei teagi, kas asi oli vanemas Androidis või MIUI 9-s?

Veidi saab nuriseda ekraani kontrastsuse üle ja seda otseses päikesevalguses. Ekraan ei ole AMOLED, vaid IPS-tehnoloogia ning pikseliridasid on vaid 1080.
Kasutada saab kahte SIM-kaarti, mis toimetavad Dual Stand-by režiimil – ooteseisundis on mõlemad aktiivsed, kuid ühel kõnet tehes on teine võrgust väljas. Ja siin on veel üks kokkuhoiu koht: kui soov on kasutada telefonis mälukaarti, siis teist SIM-kaarti kasutada ei saa. Laadimispesa on igati moodne USB-C ning komplektis on kaasas 18 W kiirlaadija, mis suudab 4000 mAh aku täis laadida umbes 1,5 tunniga. Tavapärasel kasutusel jagub akut kaheks päevaks ja natukene jääb ka kolmanda päeva hommikuks. Videoid võib Pocoga vaadata kasvõi 12 tundi järjest ning korpus läheb vaid soojaks, mitte kuumaks.
M-Tasku kasutamisel peab läbi ajama vaid QR-koodi lugemisega, sest NFC-d lihtsalt ei ole.

 

Kaamera osakond


Kas alla 400-eurose telefoni kaamera suudab võistelda telefonidega, mille hinnasildil on number 1000 või enam? Aus vastus on, et saab ja suudab. Ja siia juurde üks väike täpsustus – seni kuni on piisavalt valgust.

 

 

Tagapaneelil on kaks kaamerat, mis suudavad edukalt koostööd teha. Põhikaamera on 12 Mpix, avaga 1.9 ning abikaamera 5 Mpix, mis pildi jäädvustamisel aitab kaasa sügavuse mõõtmisega.
Värvid on loomulikud ja tõetruud, mitte ainult telefoni ekraanil, vaid ka suurel ekraanil vaadetes. Tarkvara toetab HDR salvestamist, abiks saab võtta ka aruka tehisintelligentsi AI, mis püüab mõista, mis või kes seisab objektiivi ees. Väheses valguses pildistades on mõistlik kasutada tuge ja kindlat kätt, sest kaameras ei ole optilist stabilisaatorit.
Hall talvepäev ei ole Poco sõber ning väheses valguses jäädvustatud pildid ei konkureeri kindlalt tipptelefonide kaameratega. Ja ei peagi – hind, hind ja veel kord hind!

 

Heliosakond


Kui Poco suurem vend Mi on ilma jäetud stereokõlaritest, siis Pocos on need olemas ja võivad uhkustada oma võimekuse üle. Kõne helipilt on puhas ja selge ka maksimaalsel tugevusel ning seda nii tavakasutuses kui ka “käed-vaba” režiimil, kasutades sisseehitatud kõlareid.
Alles on 3,5 mm kõrvaklapi pesa ning Bluetooth-ühendus on juba 5.0 versioonil. Helipilt nii juhtmega kui Bluetooth-ühendusega on täiesti võrreldav Samsung Galaxy 9 seeriaga, olles parem Huawei P20 ja Mate’ist. Kuid jääb alla Sonyde heliosakonnale.

 

Ostusoovitus

 

Kui soovid tipptelefonidega võrreldava tehnikaga telefoni, mis hinnalt kuulub keskklassi, siis Pocophone F1 on päris kindel valik. Ülipikk tööaeg, puhas heli ning valgetes oludes suurepärane kaamera. Väga hea hinna ja kvaliteedi suhe.

– Veidi peab harjuma Xiaomi kasutajaliidesega. Puudub nii NFC kui ka optiline stabilisaator. Kuid need on noritud puudused, mis tippudel on ja keskklassi tavapäraselt ei kuulu.

 

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»