Orangetime Event: internetipuudus ei tohi töötegemist pärssida!

#kaugtöö #liikuv tööviis #mobiilne internet
3 min lugemine

Üritusturundusagentuuri Orangetime Event töötajad on harjunud, et töö viib neid sageli kontorist eemale ning arvutiga sama olulisteks töövahenditeks on nutitelefon ja tahvelarvuti. Liikuv ja palju suhtlemist nõudev töö aga seab teatavad tingimused teenusepakkujale, kellelt oodatakse kvaliteetset internetiühendust sõltumata kellaajast, aastaajast ja riigist.

 

“Korraldame pidevalt oma klientidele projektipõhiselt erinevaid sündmusi väga erinevatel aegadel ja erinevates kohtades, mille tõttu võib öelda, et mobiilse internetita me oma igapäevatööd teha ei saakski,”  ütleb turunduse, ürituste korraldamise ning kommunikatsioonioskuste vallas korduvalt kuld-, hõbe- ja pronksmune pälvinud üritusdisainiagentuuri Orangetime Event OÜ juht Eve Peeterson.

Seda, et kaugtöö osakaal aasta-aastalt tõuseb, kinnitavad ka mitmed uuringud. Näiteks And Co ja Remote Year uuringus osalenud 4000 inimesest vastas 55%, et töötavad täielikult distantsilt ning 43% teevad seda osaliselt, jagades oma aega ka kontori vahel. Eestis pakuvad Palgainfo Agentuuri statistika järgi paindlikku töökorraldust peaaegu pooled tööandjad, kuid enamasti ainult kindlatele gruppidele või üksikutele töötajatele. Eriti suure hüppe tegi kaugtööd toetav mobiilse interneti tarbimine 2016. aastal, kasvades pärast seda iga aastaga.

Orangetime Eventi töötajatel ei ole kombeks viibida kella 9–17 kontoris, vaid korraldada tegemisi oma kõige parema äranägemise järgi: vaikuses keskendumiseks võib jääda kodukontorisse, klientidega kohtumisi teha kohvikus või sõita perega maale, arvuti kaasas. “Viimane variant tõuseb päevakorda enamasti suviti, kui lapsed on koolist-lasteaiast vabad ning ilmad ilusad. Kui mobiilse interneti levi on hea, pole töö pärast tarvis muretseda – vajadusel saab kõik teha ära nutiseadmes või “ehitada” telefoniga interneti kuumkoha ja ongi arvutis internet olemas! Nii ei jää töö tegemata ega suvi nautimata,” kiidab Peeterson.

Ettevõtte üheksal töötajal kulub igapäevaselt internetti omajagu. Kui aastaid tagasi oldi harjutud, et e-kirjadele vastatakse 12–24 tunni jooksul, siis täna ei ole selline asi enam mõeldav. Kõik päevakorral olevad küsimused tuleb operatiivselt lahendada ning väga suur osa tööst on kolinud telefoni. Kuna agentuur korraldab ka palju klientidele linnast väljas toimuvaid suvepäevi ja seminare, on nende jaoks oluline nii telefonist traadita leviala jagamine kui ka vajadusel Telia Lahenduse tellimine Skype’i, pop-up-koosolekute, veebiüleste viktoriinide ja aktiviteetide jaoks.

“Meie rong oleks läinud, kui jätaksime klientidele ja partneritele vastamata, failid laadimata või dokumendid digitaalallkirjastamata, öeldes, et hetkel pole paar päeva levi,” nendib Peeterson. “Lisaks on meie inimeste jaoks rangelt kohustuslik pidev sotsiaalmeedia jälgimine, sest peame olema kursis uute kohtade ja uute artistidega ning sellega, mis on hetkel maailmas aktuaalne. Selles suhtes on Telia 4G parima kvaliteediga ja katab kõik meie vajadused. Välismaal käies olen mõttes olnud tänulik, et saame end tunda inimesena, kasutades ühest kohast teise liikumiseks Bolti või Uberi taksoteenust, tekitamata seejuures liiga suuri internetiarveid.”

Lisaks mugavusele ja kiirusele on muidugi oluline ka 4G võrgu turvalisus, mis ajendab ka kohvikutes ja vabaajakohtades kasutama kohaliku WiFi asemel mobiilset internetti. “Meie jaoks on oluline, et saame tööd teha asukohast sõltumata. Usun, et mobiilse interneti tarbimise mahud ei kasva ainult meie firmas, vaid kogu maailmas, sest lisaks 4G kättesaadavusele muutuvad aina mugavamaks ka kaugtööd võimaldavad seadmed.”

ehk Gerka soovitab kõigile: «Ära näpi tehnikat, mida ei tunne.» Ja julgustab samas kõiki saama digitargemaks, sest tehnikat, mis väärib näppimist ja lausa kasutamist, tuleb iga päev uksest ja aknast juurde. «Pole mõtet jalgratast leiutada, kui on olemas inimesed, kellelt abipalumine on oluliselt kiirem tee sihtmärgini jõuda. Mulle ei meeldi kulutada oma aega katsetuste ja proovimiste peale, ideaalis sooviksin ilmselt kõike lennult osata :-),» arutleb ta digitarkluse tagamaade ja olulisuse üle. «Mida vähem tarkvarauuendusi, seda lihtsam on elu. Kõige enam ärritab, kui telefonis või meiliprogrammis tekivad uuendused iseenesest, sest need leiavad aset tavaliselt kõige kiiremal hetkel ning ma pean oma rutiinist välja tulema ja katsetamistega tegelema hakkama,» itsitab ta. Ajaviiteks soovitab ta lugeda Ljapunovi 1954. aasta raamatut «Võitlus kiiruse eest» (ja soovitab samas väga «punaseid» kohti mõõduka huumoriga võtta). «Kuid see ei tähenda, et ma ise tahaksin füüsikalisi ja keemilisi katseid teha ning juhtmeid ühendada. Restart aitab 99% juhtudest hädast välja,» jagab ta kogemustepõhist julgustust. Oluliseks tehnoloogiaks enda ümber peab ta rüperaali ja internetti, mis on vajalikud nii tema töös kui ka suhtlemises sõprade ja perega. «Muide, ilma nutitelefonita saab täiesti elada – hetkel on mu telefon olnud nädal aega remondis ning harjutan näppu vana nuppudega Nokiaga. See on isegi omamoodi kasulik: bussipeatuses on aega inimesi jälgida, poeskäigud lähevad kiiremini ning juuksuris on mahti ajakirju lugeda. Kõik on hästi, kuid telefoniarve on tõenäoliselt meeletu, sest enamik pisemaid teateid ja jutuajamisi olen harjunud Viberi teel tasuta korda ajama.» Igasugused äpid meeldivad talle üldse väga, sest need on ta enda sõnul just temasuguse veidi kärsitu inimese jaoks tehtud – lihtsalt käsitletavad, kiirelt omandatavad ja elu kergendavad. «Mulle meeldivad veel igasugused toredad elektroonilised ja tehnilised «vidinaid», alates kiivri sidesüsteemist ja sõidukite GPS-seadmetest kuni selleni, et tänapäeval saab otse telekaekraanil netis surfata ning nutitelefoniga netivõrku «ehitada»,» loetleb ta oma nutielu rohkeid ja uhkeid võimalusi.