Netflix hakkab piirama võimalust teistega paroole jagada


Ilmselt igaüks mäletab, et koolis olid nö head õpetajad, kelle tunnis oli lihtne spikerdada. Nad ei rakendanud mingeid erilisi kontrollimeetmeid, mille vahelt poleks õnnestunud läbi pääseda. Ja siis olid karmima lähenemisega õpetajad, kes kullipilguga nägid läbi iga katse õppimisest kõrvale hiilida.

 

Netflix on siiani olnud see hea õpetaja, kes on aastaid vaadanud mööda, kuidas paljud meist on kasutanud ära peredele mõeldud kontosid ja jaganud kasutajanime ja parooli teistega. Nüüd aga tundub, et striimingu kuningas on oma valitsemisstiili ümberhindamas. Netflixi kasv on aeglustunud ja samal ajal uute sarjade tootmiskulud kasvanud. Ehk siis Netflix vajab rohkem raha.

Netflix teatas märtsis, et testib süsteemi, mis aitab “paroolijagajaid” tuvastada ja tõenäoliselt vähendada kontodearvu, kus perekontot kasutatakse väljaspool oma leibkonda. Osana sellest katsetusest saavad kõigepealt kolme Lõuna-Ameerika riigi kasutajad võimaluse maksta kuumaksule lisaks 3 dollarit ja lisada selle eest kaks inimest, kes ei pea olema samast majapidamisest.

Siiani on Netflix olnud aastaid paroolijagamise osas väga leebe. Netflixi tegevjuht on seda kutsunud isegi positiivseks nähtuseks. Seejuures tehniliselt Netflix jutkui keelab kontode jagamise väljaspool oma kodu. Viimasel aastal on olnud järjest rohkem juttu, et tõenäoliselt Netflix midagi välja mõtleb ja astub samme, et inimesi muude heade pakkumistega survestada kontode jagamisest loobuma, kirjutab The Verge.

Kuid nüüd tundub asi tõsisem. Kui siiani on Netflix nautinud pidevat lausa plahvatuslikku kasutajate arvu kasvu, siis nüüd on see hakanud vähenema ja tuleb välja mõelda uusi viise, kuidas raha teenida. Nüüd, kui striiminguteenus on muutunud paljudes kodudes vaat, et esmatarbekaubaks, millest raske loobuda, on kergem tuvastada neid, kes jagavad parooli ja sundida neid teenuse eest täishinda maksma. Nii saaks Netflix kasutajaid juurde ja oleks kokkuvõttes õiglasem nende suhtes, kes täishinda maksavad. Oht on muidugi selle käigus kasutajaid kaotada, kuid arvatavasti midagi ikkagi välja mõeldakse ja paroolijagamine varem või hiljem lõpetatakse.