Mis vahe on tavalisel ja eSim kellal?

#e-sim #nutikell
3 min lugemine

Nutikellad on tänaseks väga laialt levinud. Võib lausa öelda, et need on tasapisi traditsioonilisi käekelli turult välja tõrjumas ja nende kohta kasutajate randmel valju häälega endale nõudmas. Mitte küll kõigis hinnaklassides ja riikides, aga üldine trend siiski selles suunas liigub.

 

See on ka igati mõistetav, kuna nutikell ühendab endas justkui mitut seadet ja pakub lisaks aja näitamisele veel suurel hulgal lisavõimalusi. Olgu selleks siis telefoni saabunud teavituste vahendamine, spordi ja aktiivsusega seonduva jälgimine või erinevate rakenduste poolt pakutavad täiendavad funktsioonid.

Kui siia lisada veel täiesti mõistlikuks muutunud hind, tublisti paranenud kvaliteet ja lihtne kasutamne, ongi võitu tõotav retsept käes.

 

Kõik nutikellad ei paku samu võimalusi

 

Selle kõige taustal aga tasub meeles pidada, et kõik nutikellad ei ole siiski ühesugused ja nende vahelised erisused võivad olla päris suured. Loomulikult saab siin rääkida tootjatest, omadustest, olemasolevatest sensoritest, kasutatavatest materjalidest jne. Kuid unustada ei saa ka ühenduvusviise ja seda, kas kell vajab kõikide funktsioonide kasutamiseks telefoni või mitte. See tegelikkuses vägagi oluline nüanss jäetakse aga ostmisel sageli tähelepanuta.

 

LTE või mitte LTE

 

Enamik suurematest tootjatest (nagu näiteks Apple ja Samsung) pakuvad oma kelladest, lisaks erinevatele suurustele, ka LTE ja mitte LTE versioone. Neist viimane on soodsam, esimene aga täiuslikum.

Alatihti aga ei teadvusta kasutajad, et LTE, ehk teisisõnu SIM kaardi võimalusest loobudes on kell piltlikult öeldes nuditud ja vajab osade funktsioonide kasutamiseks pidevat ühendust nutitelefoniga.

 

LTE ehk sim kaardi kasutamise võimalus tagab kella kõikide funktsioonide kasutamise ilma telefonita

 

Täpsemalt öeldes saab SIM kaarti sisaldava kellaga ka helistada ja kasutada andmesideühendust telefonist sõltumatult. Seega saab kõnesid vastu võta ja neid alustada otse kellalt ning rääkida on võimalik samuti otse kella sisse.

Lisaks aga võib nutikellaga omakorda ühendada Bluetooth kõrvaklapid ja kõnedeks kasutada hoopis neid. Tähtis on siin see, et telefoni ennast selleks vaja ei ole. Näiteks jooksma minnes on see päris mugav. Samuti olukordades, kus telefoni pole kusagile panna.

Tänu kella andmeside võimekusele aga saab veel kuulata ka näiteks Spotify-st muusikat, ringi vaadata App Stores ja teha muudki huvitavat. Samuti näeb ilmateadet ja palju muud.

 

MultiSIM

 

Eelpool toodud funktsionaalsus eeldab aga kõigepealt MultiSIM teenuse aktiveerimist. Nimelt annab see kellale oma SIM-kaardi. Kuid kui see toiming on tehtud, toimib kõik tõesti telefonist sõltumatult.

 

 

Kasutaja jaoks on see mugav ning kell endale „oma“ eraldi numbrit ei saa. Lihtsustatult öeldes saab kasutaja hoopis mõlemasse seadmesse sama numbri ning need töötavad paralleelselt.

Andmemahu kokkuhoidmiseks aga saab, LTE-le täienduseks, enamikes kellades kasutada ka WiFi-t.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi