MINU.TV aitab spordisõbral olümpiamängud üle elada

#minu.tv
4 min lugemine

23. taliolümpiamängud lähenevad pikkade sammudega. Patoloogilised spordientusiastid loevad erutunult järelejäänud päevi või nüüd juba tunde ning nuputavad viise, kuidas öösiti kauem üleval olla – ajavahe Eesti ja Pyeongchangi vahel on 7 tundi. Seega, kuidas olümpiamängud üle elada nii, et spordisõbra unevõlg liialt suureks ei kasvaks ja tähtsad ülekanded samas nägemata ei jääks?

 

Lõuna-Koreas Pyeongchangis toimuvad olümpiamängud kestavad 9. veebruarist kuni 25. veebruarini. Kuigi olümpiateemalised saated ja mõned treeningsõidud algavad juba varem, saavad ametlikud medalisõidud alguse naiste 2 x 7,5 km suusavahetusega sõiduga laupäeval, 10. veebruaril kell 09.05 kanalil Eurosport 1. Esimene medalivõistlus algab ka meie ajavööndis mõistlikul ajal, siis enamik otseülekandeid toimub siinse kella järgi 23.00–04.00. Selleks et ükski huvipakkuv ala vaatamata ei jääks, soovitan juba praegu oma telefonidesse/tahvelarvutitesse laadida rakendus nimega MINU.TV. Põhjuseid selleks pole vaja pikalt kaaluda ning järgnevalt toon välja kõige olulisemad.

 

Mugav telekava

 

Selleks et olla kursis kõigi 15 spordiala kõikide päevade treeningute, kvalifikatsioonide ja medalisõitudega, saad kasutada MINU.TV mugavat telekava. Olümpiamänge kannavad üle nii ametlik ülekandepartner Kanal 12 kui ka Eurosport 1 ja Eurosport 2. Kuigi Kanal 12 on ametlik ülekandepartner, ei näe sealt siiski päris kõiki ülekandeid ning puuduolevatele võistlustele saab kaasa elada Eurospordi kanalite kaudu.

 

Telekava

 

 

Salvestamine

 

MINU.TV allalaadimisel ja sisselogimisel annab rakendus valiku, milliseid kanaleid salvestada. Sealt on mõistlik valida kõik etteantud kanalid ning seejärel salvestab rakendus automaatselt kogu neis näidatava sisu. Nii salvestuvad ka kõik olümpiaülekanded ning neid on hiljem võimalik telekavas ajas tagasi liikudes mugavalt järele vaadata.

Kui tead juba ette, milliseid spordialasid või konkreetseid ülekandeid vaadata tahad (näiteks tahad vahele jätta kõik eelsõidud ning vaadata ainult finaali), võid saatekavas ajas edasi liikuda ning iga konkreetse ülekande juures teha valiku “Salvesta.” Nii saad luua oma personaalse olümpiakava, mis koondatakse kokku “Minu kava” menüüpunkti alla, kus ülekandeid on võimalik 14 päeva jooksul järele vaadata.

 

Meelespead

 

Meelespead töötavad kõige paremini, kui oled ühtlasi ka Telia TV klient, sest siis annab televiisor näiteks poolelioleva “Seksi ja linna” episoodi ajal teada, et kohe on algamas kahevõistluse finaal, kus Kristjan Ilves kuldmedali eest heitleb. MINU.TV rakenduses kahjuks push notification’eid ehk tõuketeateid ei ole, kuid sellegipoolest salvestuvad kõik meeldetuletused menüüpunkti “Minu kava” alla, kus on neid hea jälgida.

 

 

Minu kava (1)

 

Kuna ka ametlikud olümpiamängude rakendused ei ole meeldetuletuse funktsiooni oma rakendustesse lisanud, on andunud spordisõbrad ohjad enda kätte haaranud, ülekanded käsitsi kalendrisse kandnud ning seda teistega jaganud. Üks sellistest variantidest asub siin. Tegemist on Google’i kalendriga ehk telefoniga sünkroniseerimiseks peab olemas olema ka Gmaili konto. Kõige paremini töötab see Google’i enda kalendrirakendusega, mille leiad Play poest (Android) ning App Store’ist (iOS). Tasub meeles pidada, et kuna tegemist on spordisõbra kokkupandud kalendri, mitte ametliku kavaga, ei saa välistada, et selles on vigu. Esmapilgul tundub kava siiski õige ja Google paneb automaatselt kõik ülekanded kohalikku ajatsooni.

 

Kalender

 

Seega, olümpiamängude mugavaimaks jälgimiseks tee nii:

  • Laadi telefoni/tahvlisse MINU.TV rakendus
  • Lisa nutitelefoni olümpiamängude kalender
  • Vaata üle, millistel kanalitel ülekanded toimuvad (Kanal 12, Eurosport 1 ja Eurosport 2)
  • Lisa huvipakkuvatele ülekannetele meeldetuletus ning salvestus
  • Maga öösel rahulikult ning vaata salvestusi menüüst “Minu kava”
  • Olümpiamänge kannavad üle nii ametlik ülekandepartner Kanal 12 kui ka Eurosport 1 ja Eurosport 2. MINU.TV-d saab kasutada nii rakenduse kaudu telefonis ja tahvelarvutis kui ka laua- või sülearvutis veebilehel. MINU.TV on esmakordsel proovimisel 1 kuu tasuta ning teenuse hinna sees kõikidele Telia TV klientidele, kes kasutavad salvestamise teenust. Vaata olümpiamänge endale meelepärases seadmes ja kasvõi poejärjekorras või autopesulas. Ära maga mänge maha!
ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."