Millised seadmed on vajalikud liikuval tööviisil?

#kodukontor #liikuv tööviis #mobiilne internet #seadmed
2 min lugemine

Uuenduslikult mõtlevad tööandjad võimaldavad aina enam oma töötajatel teha tööd paindlikult väljaspool kontorit. Töö kodukontoris, kliendi juures või reisil olles seab aga omad nõudmised töövahenditele. Mis on vajalik selleks, et liikuva tööviisiga inimesed saaksid oma tööd paremini teha?

 

Telia Eesti klienditeekonna arendusjuhi Mart Objarteli sõnul on liikuva tööviisi eelduseks kolm olulist asjaolu:

  • esiteks töö, mille iseloom võimaldab liikuvat tööviisi;
  • teiseks sülearvuti, millega tööd teha;
  • kolmandaks asukohast võimalikult sõltumatu internetiühendus.

“Kõige keerulisem on neist kolmest punktist mõjutada töö iseloomu, sest kui töö vajab kliendiga kohtumist või objektil viibimist, siis seda ei saa muuta. Aga kui kliendiga suhtlus ei nõua 1 : 1 füüsilist kohalolekut, saab enamasti oma tööd teha põhimõtteliselt kust iganes,” ütleb Objartel. Ta jätkab: “Sülearvutile liikuv töö otseselt mingeid erilisi nõudmisi ei sea. Ekraani suuruse ja kaalu valib igaüks oma maitse ning vajaduste järgi. Oluline on pigem, et aku peaks kaua vastu ja siinkohal tasuks vaadata äriklassi sülerite poole, kuna neile saab tihti osta suuremad akud või on võimalik aku poole töö pealt uue vastu vahetada ilma sülearvutit sulgemata.”

Asukohast sõltumatu internetiühenduse tagamiseks võiks inimene, kelle töö sisaldab palju liikumist, vaadata selliseid arvuteid, mis sisaldavad 4G modemit. 4G modem võimaldab arvutisse panna andmeside SIM-kaardi ja tänu sellele on arvuti pidevas internetiühenduses. Kui sülearvutil SIM-kaardi pesa pole, on väga mugav kasutada internetiühenduse saamiseks 4G taskuruuterit. Objartel rõhutab, et 4G ühendus on oluliselt turvalisem kui tundmatud WiFi-võrgud. Arvuti võrku logimisel läbi nutitelefoni hot-spot’i on samuti omad miinused, näiteks tühjendab internetiühenduse loomine suhteliselt kiiresti telefoni akut.

Telia Mobiilse Äri paketi klient saab kuutasu sees olevat mobiilset interneti mahtu jagada mitme andmeside SIM-kaardi vahel. See tähendab, et ei ole vaja tellida eraldi kuutasu ja mahuga andmeside SIM-kaarti.

Liikuv töö, paindlik tööaeg ja kodukontor on suurepärane võimalus anda oma töötajatele lisamotivatsiooni, mille tulemused on kõige paremad siis, kui töötamiseks on tagatud tänapäevased mobiilse kontori seadmed.

 

Vaata veel: Liikuv kodukontor ehk mida on vaja, et teha tööd asukohast sõltumata

ehk Gerka soovitab kõigile: «Ära näpi tehnikat, mida ei tunne.» Ja julgustab samas kõiki saama digitargemaks, sest tehnikat, mis väärib näppimist ja lausa kasutamist, tuleb iga päev uksest ja aknast juurde. «Pole mõtet jalgratast leiutada, kui on olemas inimesed, kellelt abipalumine on oluliselt kiirem tee sihtmärgini jõuda. Mulle ei meeldi kulutada oma aega katsetuste ja proovimiste peale, ideaalis sooviksin ilmselt kõike lennult osata :-),» arutleb ta digitarkluse tagamaade ja olulisuse üle. «Mida vähem tarkvarauuendusi, seda lihtsam on elu. Kõige enam ärritab, kui telefonis või meiliprogrammis tekivad uuendused iseenesest, sest need leiavad aset tavaliselt kõige kiiremal hetkel ning ma pean oma rutiinist välja tulema ja katsetamistega tegelema hakkama,» itsitab ta. Ajaviiteks soovitab ta lugeda Ljapunovi 1954. aasta raamatut «Võitlus kiiruse eest» (ja soovitab samas väga «punaseid» kohti mõõduka huumoriga võtta). «Kuid see ei tähenda, et ma ise tahaksin füüsikalisi ja keemilisi katseid teha ning juhtmeid ühendada. Restart aitab 99% juhtudest hädast välja,» jagab ta kogemustepõhist julgustust. Oluliseks tehnoloogiaks enda ümber peab ta rüperaali ja internetti, mis on vajalikud nii tema töös kui ka suhtlemises sõprade ja perega. «Muide, ilma nutitelefonita saab täiesti elada – hetkel on mu telefon olnud nädal aega remondis ning harjutan näppu vana nuppudega Nokiaga. See on isegi omamoodi kasulik: bussipeatuses on aega inimesi jälgida, poeskäigud lähevad kiiremini ning juuksuris on mahti ajakirju lugeda. Kõik on hästi, kuid telefoniarve on tõenäoliselt meeletu, sest enamik pisemaid teateid ja jutuajamisi olen harjunud Viberi teel tasuta korda ajama.» Igasugused äpid meeldivad talle üldse väga, sest need on ta enda sõnul just temasuguse veidi kärsitu inimese jaoks tehtud – lihtsalt käsitletavad, kiirelt omandatavad ja elu kergendavad. «Mulle meeldivad veel igasugused toredad elektroonilised ja tehnilised «vidinaid», alates kiivri sidesüsteemist ja sõidukite GPS-seadmetest kuni selleni, et tänapäeval saab otse telekaekraanil netis surfata ning nutitelefoniga netivõrku «ehitada»,» loetleb ta oma nutielu rohkeid ja uhkeid võimalusi.