Miks sa peaksid lõpetama rakenduste sulgemise oma iPhone’is?

#iPhone #Rakendused
2 min lugemine

Internetis liigub ohtralt erinevaid õpetusi, kuidas oma aeglaseks jäävat iPhone’i kiiremaks muuta. Üheks selliseks nipiks pakutakse telefonis avatud rakenduste sulgemist.

 

Kuigi sama lahendus on enam kui efektiivne näiteks arvutite puhul, kus iga käivitatud programm tahab oma osa seadme aktiivmälust, siis iPhone’i puhul on lood pisut teised. Tegelikult lõpetab taustale jäänud rakendus automaatselt telefoni ressursside kasutamise ega mõjuta absoluutselt aktiivse rakenduse jõudlust.

Tegelikult võib olla taustal avatud nö passiivsete rakenduste sulgemine koguni kahjulik. Täpsemalt siis rakenduste sulgemine ja taasavamine mõjutab päris kindlasti halvasti telefoni akule, sest iga rakenduses avamiseks kulub ekstraports energiat ja mälu. Kui rakendusi pidevalt avada ja sulgeda, siis jätab see kustumatu ja negatiivse jälje iPhone’i ja tegelikult ka iPadi akule.

Omaette lugu on siis, kui sul on aktiveeritud taustarakenduste värskendus (Background App Refresh). Sellisel juhul jääb rakendus ikkagi taustal tööle st kasutama ka seadme mälu ja protsessorit. Taustarakenduste värskenduse väljalülitamine võib aga säästa oluliselt akut. Küll aga võivad nii muutuda kasutuskõlbmatuks erinevad mugavusfunktsioonid, mistõttu tasub hoolikalt kaaluda, millise rakendust taustavärskendus välja lülitada.

Millal siis oleks õige aeg rakendus sulgeda? Apple’i vastus sellele küsimusele on lihtne – kui rakendus hangub, ei tööta korralikult või muutub mingil muul moel kasutuskõlbmatuks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."