Allikas: Shutterstock

Miks on ettevõttel mõistlik kasutada uue põlvkonna viirusekaitset?

#Taavi Talve #Turvalisus #viirusekaitse
2 min lugemine

Viirusetõrje kasutamine on igas ettevõttes üks IT-turvalisuse alustalasid. Kuid millist viirusekaitse lahendust on mõistlik kasutada ettevõttel, kes soovib oma arvuteid ja andmeid kaitsta?

 

Telia Eesti IT-teenuste juhi Taavi Talve sõnul ringleb internetiavarustes suurel hulgal erinevaid viirusi ja pahavara, mis võivad ettevõtte arvutisüsteemidesse pääsedes palju pahandust tekitada, alustades igapäevase töö halvamisest kuni lunarahanõueteni välja.

“Seepärast on oluline omada viirusetõrje näol võimalikult laia kaitset erinevate ohtude vastu – nii nende vastu, mis juba ringi liiguvad kui ka nende vastu, mida veel avastatud pole. Siin tulebki appi uue generatsiooni viirusekaitse,“ ütles Talve.

Viirusetõrjete poolelt pakutakse klientidele täna mitmeid eri lahendusi: oma arvutisse saab paigaldada näiteks täiesti tasuta viirusetõrje, samuti saab soovi korral soetada endale aastase kehtivusega litsentsi.

Samas on olemas ka nn kesktee, mida üha enam ettevõtteid eelistab. Tegu on kuutasulise viirusetõrjega.

Kuutasuline viirusekaitse säästab suuremast investeeringust

Taavi Talve kinnitusel annab kuutasuline teenusmudel võimaluse soetada ettevõttesse viirusekaitse tarkvara ilma selleks suuremat investeeringut tegemata. Kuutasu suurus sõltub soetatud litsentside arvust (ehk mitmesse tööarvutisse viirusetõrje tellitakse) ning seda on võimalik igal ajal kiirelt ja mugavalt muuta. Nii ei jää ükski üleliigne litsents riiulile tolmu koguma ning ettevõttele on alati kindlustatud kõige uuem versioon viirusekaitse tarkvarast.

„Kuutasulise viirusetõrje teenuse puhul on üheks peamiseks eeliseks kindlasti soodne tasu, kuna kõigest paari euro eest kuus saab ettevõtte andmetele, dokumentidele ja arvutile tellida väärtusliku kaitse nii arvutiviiruste kui nuhkvara eest,“ tõdes Talve.

Näiteks Telia Viirusekaitse teenuse näol on tegu tänapäevase viirusekaitse lahendusega, mis on märksa võimekam oma kunagistest eelkäijatest.

„Kui klassikalised viirusekaitsed on keskendunud kahtlaste ja nakatunud failide otsimisele, siis uue generatsiooni lahendused jälgivad lisaks seda, kuidas käitub  arvuti ning millised protsessid arvutis parasjagu toimuvad. Kui selle käitumise pealt tundub, et tegu on pahatahtlike protsessidega, suudab süsteem sellele koheselt reageerida ning need protsessid peatada. Seega pakub uue põlvkonna lahendus paremat ülevaadet arvutites toimuvast,“ tõi Talve näite.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.