Mida kujutab endast iPhone’i Medical ID?

#apple #iPhone #tervis
3 min lugemine

Erinevad iPhone’i mudelid on alati olnud ihaldusväärsed ja populaarsed. Need on kallid, näevad head välja ja toimivad enamasti ka tarkvara poole pealt laitmatult, kuna nii raud- kui ka tarkvara tootjaks on sama ettevõte. Lisaks igapäevastele ja laialt kasutatavatele funktsioonidele aga peidab iPhone endas ka mitmeid lisavõimalusi, mida võib-olla nii palju ei teata, kuid mis on siiski olulised.

Üheks selliseks on Medical-ID. Mida see endast täpsemalt kujutab ja millises olukorras ka elu päästa võib, sellest nüüd täpsemalt räägingi.

 

Olemus

 

Rakenduse põhimõte on väga lihtne. See võimaldab isegi lukustatud ekraaniga telefonist vaadata selle omaniku terviseandmeid. Kuigi sellise info võib sinna kirja panna ka tavainimene, on see eriti oluline neile, kes põevad mingit sorti raskemat haigust, mis võib põhjustada ootamatuid komplikatsioone või ohuolukordi. Sellise situatsiooni tekkides saab abivajaja telefonist kiirelt järele vaadata, mis haigusega tegu on, ning näha ka muid vajalikke andmeid, nagu näiteks veregrupp jms.

 

Kasutamine

 

Medical ID info kuvamiseks tuleb lukus ekraanil Emergency nupule vajutada ning seejärel avada all paremal olev *Medical ID kirje. Seejärel kuvatakse kõik eelnevalt Healthi rakendusse sisestatud andmed, nagu näiteks kasutaja nimi, vanus, põetav haigus, allergiad, veregrupp jne. Aga lisaks ka hädaolukorra kontaktnumber – see võib-olla eriarsti telefon või muud sarnast.

 

Seadistamine

 

Selleks, et Medical ID andmeid näitaks, tuleb need eelnevalt telefoni sisestada ja lubada ka nende lukustatud ekraaniga kuvamine. See käib Healthi rakenduse kaudu. Seega tuleb rakenduste loetelust leida Health, see avada ning vajutada Edit ja Edit Medical ID. Seejärel saab sisestada kogu vajaliku info ning teha ka valiku, et seda näidataks ka siis, kui ekraan on lukus. Peale terviseandmete sisestamist on seal ka eraldi ala hädaolukorra kontaktide jaoks. Nii on näha kasutaja jaoks olulised kontaktid, kes hädas olles abiks võivad olla. Sinna sisestatud number või numbrid saavad lisaks ka teavituse, kui sellelt telefonilt on sooritatud lukus ekraaniga hädaabikõne, ja seda koos asukohainfoga. Täpse juhendi teenuse seadistamiseks leiab siit.

 

Kokkuvõtteks

 

Tegu on vägagi hea mõttega ning iPhone’i omanikud võiksid selle info oma aparaatides üle vaadata. Isegi kui ei põeta mingit rasket haigust, võib kasvõi nime, kaalu, veregrupi vms kiire vaatamine õnnetusse sattudes määravaks osutuda. Lisaks tuleb muidugi loota, et abistajad vajaduse korral seda infot ka vaadata oskavad.