Kuus sammu, kuidas enda nutitelefoni eluiga pikendada

#kasutatud telefon #nutitelefoni eluiga #ümbertöötlus
3 min lugemine

Kui tihti Sina oma telefoni vahetad? Kas oled alati päris kindel, et Sul on uut telefoni vaja, kui praegune on täiesti töökorras? 

 

Jagame Sinuga kuut soovitust, kuidas enda nutitelefoni kasutada säästlikult nii, et selle eluiga oleks võimalikult pikk.

Vali säästlikult toodetud telefon

Selleks, et saaksid oma telefoni pikka aega kasutada, tasub panustada kvaliteeti ja innovaatilistesse tehnoloogiatesse. Paljude Telia e-poes müüdavate seadmete detailvaatesse on lisatud Eco Ratingu märgis, mille abil saad teha uue seadme ostmisel jätkusuutlikuma valiku.

Osta uue asemel kasutatud nutitelefon

Kasutatud telefoni soetamisel säästad uue telefoni tootmiseks ning transpordiks kasutatavat energiat ja materjali. Näiteks kui soetad endale taaskasutatud iPhone 8 nutitelefoni, säästad selle arvelt 57 kg CO2-e tekkimist, mille emissioonidest ligemale 80% tekib just seadme tootmise tulemusena.

Kui ostad Telia e-poest kasutatud nutitelefoni, säästad lisaks keskkonnale ka enda raha. Kõik müügil olevad telefonid on läbinud põhjaliku tehnilise kontrolli ning neile kehtib aastane garantii.

Kaitse seadet vigastuste eest

Kui kasutad ümbrist või kaitseklaasi, pikendad oluliselt oma nutiseadme eluiga ning säilitad selle välimust. Tänapäeval on lisaks vastupidavatele ümbristele valikus ka mitmekihilised kaitseklaasid.

Laadi akut targalt 

Kuigi uusimate nutiseadmete puhul on ka akud üsna nutikad, on need siiski ülelaadimise suhtes tundlikud. Hoia akut 40–80% vahel, rohkem laetud akud on suurema pinge all. Kui lasta akul pidevalt täielikult tühjeneda, lühendab see aku eluiga.

Puhasta seadet regulaarselt 

Elektroonika armastab puhtust, seepärast tasub enda seadet regulaarselt puhastada. Selleks on müügil mitmeid häid vahendeid. Suruõhk tuleb appi erinevate süleriklaviatuuride ja telefonide laadimisavade ning kõrvaklapiaukude puhastamisel. Ekraanide puhastamiseks kasuta spetsiaalset isopropüülalkoholi või destilleeritud vett. Lisaks füüsilise puhastamisele, tee enda seade puhtaks ka digipürgist. Kustuta fotod, failid ja rakendused, mida sa enam ei kasuta. Nii toimib Sinu seade kiiremini.

Anna enda vanale seadmele uus elu!

Kui soovid ikka enda vanast, aga töökorras seadmest vabaneda, siis vii see vastutustundliku teenusepakkuja juurde, kus leitakse sellele uus omanik.

Telia e-poest saad uue seadme oma vana nutitelefoni, tahvel- või sülearvuti väärtuse võrra soodsamalt. Vana seadme saad meile saata mugavalt ja kontaktivabalt pakiautomaadi kaudu. Meie tagame, et sinu vana seade jõuaks keskkonnasõbralikult ümbertöötlemisele. Vaatan lähemalt

Kasutuskõlbmatu seade vii aga jäätmejaama, kus see viiakse turvalisse ümbertöötlusesse. Sealt omakorda läheb iga pisidetail uuesti ringlusse. Nii hoiad keskkonda, takistad elektroonikaosade sattumist loodusesse ja vähendad loodusressursside raiskamist.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.