Kuidas vana telefon enne müüki puhtaks teha?

#Android #apple #iOS #iPhone #taaskasutus
3 min lugemine

Apple’i hiljutised nigelad müügitulemused ei rõõmusta investoreid, küll aga on üks väikeste müüginumbrite põhjuseid kauem vastupidavad seadmed, mis on keskkonnasõbralikkust silmas pidades positiivne areng.

 

Kui oled otsustanud, et on aeg ja vajad uut telefoni, siis võib-olla vajab just sinu vana nutiseadet keegi teine. Eriti Apple’i seadmed on hinnatud kõrge järelturu väärtuse poolest ja nii tasub see sahtlisse unustamise või äraviskamise asemel edasi müüa.

Niisiis, sul on silmapiiril läikiv uus Pixel 3 või on tähelepanu võitnud iPhone XS? Kindel on see, et nüüd, kus kaugel pole hetk, kui avad karbi, mille sees on uus telefon, pole sul vana enam vaja, eks? Lisaks saab vana telefoni müügist vaba raha, mida panustada uue ostmiseks.

 

Kuidas vana telefon müügiks ette valmistada?

 

Meie telefonides on mõnes mõttes meie elu. Palju isiklikku, mida ei tahaks, et võõras inimene näeb. Jah, ma räägin salajastest sõnumitest ja piinlikest selfidest. Hea uudis: kogu isiklik kraam on võimalik vanast telefonist minema pühkida. Kuidas seda teha?

 

iPhone

Õunatelefoni omanikel on enne suurkoristust vaja teha mõned ettevalmistused. Esiteks tuleks lahti ühendada (unpair) Apple Watch, et uut telefoni tööle pannes ei satuks nutikell segadusse. Seejärel veendu, et kõik vajalik oleks varundatud kindlasse kohta pilves või kõvakettal.

Nüüd on aeg kogu kraam hävitada. Mitte telefon! Vaid seal leiduvad andmed. Kõigepealt logi välja iCloudist, mis käib lihtsalt seadete (Settings) all oma nimele vajutades ja menüü lõpus “Sign Out” vajutades.

Et kustutada kõik andmed, leia uuesti üles Settings, vajuta General, liigu alla Reset-nupuni ning vali “Erase All Content and Settings.”

Kui plaanid uueks telefoniks Androidi, siis lülita kindlasti välja iMessage – nii ei jää ükski sõnum vahepeal kätte saamata.

 

Androidiga telefon

Androidil käivad asjad natuke teistmoodi, kuid siiski saab andmed varundada ja telefoni puhtaks teha üsna lihtsalt. (Androidi telefoni seaded varieeruvad ja seega ei pruugi tegu olla täpse juhisega.)

Kui uus telefon jookseb samuti Androidil, siis sünkroniseeri kõik äpid oma Google`i kontoga. Selleks mine “Kontod” -> “Andmete automaatne varundamine”.

Kui see tehtud, siis jääb üle varundada kõik vajalik: “Seaded” -> “Varundamine ja lähtestamine” -> “Minu andmete varundamine”. See tagab, et kõik andmed on ilusti hoiul ja pärast uue telefoni sisselülitamist käeulatuses.

Nüüd, kus andmed on pilves ja luku taga, on aeg telefonist kõik kustutada. Selleks tuleb uuesti sukelduda “Seadetesse”, vajutada “Süsteemi” nupule ja valida “Reset” ning sealt “Tehase seadete taastamine”. Seejärel taaskäivita seade.

Nüüd on kõik tehtud. Kui sa ei tea, mida vana telefoniga teha, siis kõige lihtsam on seda müüa sotsiaalmeedias või laiemale ringile müügiportaalides.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."