Kuidas TikTokiga algust teha

#rakendus #tiktok
2 min lugemine

Liitu äpiga, millest kõik räägivad.

 

TikTok on vallutanud maailma. Mõnes mõttes kunagise Vine-nimelise äpi järeltulija, milles saab teha lühivideosid, on jõudnud igalepoole ning enam ei tekita selle mainimine mõistmatuid näoilmeid. Nagu ka muud sotsiaalmeedia äpid, nii on ka TikTok allikaks meemidele, slängile, kõikvõimalikele jaburatele võistlustele ja tantsudele. Eelkõige on TikTok populaarne just noorte seas, kuid alates koroonapandeemiast on see jõudnud kõigi vanusegruppide ekraanidele.

TikTok pakub lõputult videosid, mida skrollida. Sinu laikidel ja tegevusel äpis hoiab silma peal algoritm, mis skrollides pakub just sulle valitud videosid. Videosid saab otsida ka läbi hashtagide ja isegi helide.

Soovides omaenda videosid postitada, saab neid teha äpi sees. Maksimaalne lubatud pikkus on 15 sekundit, kuid videod on võimalik omavahel kokku siduda kuni minutiliseks. Populaarne TikToki funktsioon on duetid, kus enda video saab kõrvuti panna mõne muu videoga ning lisada sellele reaktsioon, küsida küsimusi või tantsida ja laulda koos.

Meeles tasub pidada, et nii nagu teistel sotsiaalmeedia äppidel on ka TikTokil olnud probleeme privaatsusega, näiteks hiljuti tuli välja, et äpp pääses ligi iOS seadmete kopeeritud (clipboard) infole.

Kui äpp on alla tõmmatud, siis tuleks teha konto ja hakata videosid vaatama. See on TikTokis väga lihtne nagu ka selle sisusse uppumine, kaotades ajataju täielikult, 15 sekundi kaupa.

  • Lae äpp alla.
  • Kõigepealt vali, mis teemad sind huvitavad.
  • Järgneb õpetus, kuidas TikTokis skrollida.
  • Ekraani allosas on erinevad nupud, mille abil saab näha kasutajale valitud videosid, neid otsida, luua videosid, pääseda ligi sõnumitele ja vaadata enda profiili.

Ja ongi kõik, võid hakata videosid vaatama. Kui soovid ka postitada ning sõnumeid saata, siis tuleks luua ka konto, mida saab teha “Inboxi” või “Me” alt.

  • Vajuta “Sign up” ning loo konto kasutades telefoninumbrit, emaili, Facebooki, Google’i, Apple’i või Twitteri kontot.

 

Üle tasub vaadata ka privaatsusseaded ning otsustada, kas endaloodud videod on nähtavad kõigile või ainult valitud ringile, kirjutab The Verge. Mida rohkem aega TikTokis veeta, seda täpsemini oskab äpp sobivat sisu soovitada. Tiri endale rakendus siit.