Kuidas telefoniga mugavalt ja turvaliselt oma WiFi võrgu parooli jagada?

#paroolid #WiFi
2 min lugemine

Kas sul on mingil põhjusel vaja piisavalt tihti jagada oma töise või koduse WiFi võrgu parooli? Külaliste telefonidesse täht- ja numbrihaaval võrgu nime ja parooli dikteerimine võib olla üsna tüütu töö, eriti kui seda igapäevaselt ette tuleb. Tegelikult on selle jaoks olemas märksa mugavam võimalus – QR-kood!

 

Näiteks iPhone’i jaoks on olemas suurepärane rakendus Qrafter, mille saab täiesti tasuta App Store’ist. Sisestage sinna rakendusse oma WiFi võrgu nimetus ning parool ning rakendus projitseerib su telefoni ekraanile suure ja selge QR-koodi, mille saab mugavalt salvestada oma telefoni fotokausta.

Kui järgmisel korral keegi nõutult oma telefoni käes keerutades sinult WiFi võrgu parooli küsib, siis avad oma telefonis fotode kaustast selle QR-koodi, palud külalisel aktiveerida oma telefonikaamera ning näitad seda koodi külalisele. Kui viimasel on vähegi kaasaegsem nutitelefon, siis selle kaamera pakub pildistamise asemel võimalust kohe ühineda sinu WiFi võrguga. Lisaks ei näe ega kuule sinu võrgu andmeid teised juuresolijad, kelle jaoks on see ehk üleliigne info. Boonuseks on ka see, et tegelikult ei saa ka sinu külaline parooli teada, vaid saab lihtsalt ja turvaliselt ühenduse sinu WiFi-ga.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."