Kuidas Samsungi kontost vabaneda?

#kasutajakonto #samsung
2 min lugemine

Samsungi nutitelefonid ja -seadmed on igatpidi head ja toredad. Vähemalt siis, kui sa endale mõne sellise soetad. Lisaks raudvarale aga püüab Samsung pakkuda oma toodetega kaasa ka tervet keskkonda ehk ökosüsteemi, kus on omad rakendused jms. Täpselt nii nagu Apple seda vägagi edukalt teeb.

 

Igatahes on iga Samsungi nutiseadme omanik tuttav selle olukorraga, kus seade enne kasutuselevõttu nõuab konto tegemist või sinna sisselogimist. Mõistagi kaasnevad sellega ka erinevad hüved nagu Find My Mobile-teenus, mis aitab kadunud telefoni üles leida, Samsung Pay maksmissüsteem või Samsung Cloud-pilveteenus.

Ühel või teisel hetkel aga võib meil väga erineval võimalusel tekkida soov või isegi vajadus oma Samsungi kontost täielikult vabaneda. Sissejuhatuseks peab mainima, et  otse oma telefoni või tahvli sätetest sa seda teha ei saa. Olgu selle taga turvakaalutlused või mis tahes muu põhjus, kuid Samsungi kontost vabanemiseks on vaja kasutada veebilehitsejat. Olgu siis oma nutiseadmes, läpparis või lauaarvutis.

Kõigepealt pead sa oma Samsungi kontole sisse logima. Kui oled seda teinud, siis kliki brauseriakna vasemas ülanurgas asuval blokil, kus on sinu foto ja nimi. Sealt satud sa oma profiili peale, kust saad näha ja hallata oma personaalset infot. Nüüd kliki jaotusel ’ Samsung account’ ja vali sealt ’Kustuta konto’ jaotus. Avanenud aken küsib sinu käest igaks juhuks üle, kas sa tõesti soovid oma Samsungi kontoga hüvasti jätta. Ära unusta märkida linnukest aknasse, millega nõustud kõikide tingimustega. Järgmisena vajuta nupule ’Kustuta’ ja kirjuta avanenud aknasse oma Samsungi konto parool ning vajuta uuesti nupule ’Kustuta’. Peale seda viiakse sind leheküljele, kus kinnitatakse sinu konto lahkumist olematusse. Tõenäoliselt saad sa oma postkasti ka seda kinnitava meili.

Samsungi kontost vabanemisel ei tohiks kaotusevalu kuigi suur olla, sest kõigi tema põhiliste teenuste jaoks on olemas Google’i universaalsemad ja ehk ka kasutajasõbralikumad alternatiivid. Küll aga ei paku Google telefonidele selliseid kirevaid, aasiapäraseid ja valitud maitsega kujundatud ekraaniteemasid nagu seda teeb Samsung.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."