Kuidas oma MacBooki ekraani puhastada?

#MacBook #puhastamine
2 min lugemine

Apple MacBookid võivad õigusega oma säravate ekraanide üle uhked olla. Paraku aga koguvad need ekraanid ka kõige hoolsama kasutamise juures endale sõrmejälgi ja plekke. Varem või hiljem hakkavad need ekraanil nähtavust segama.

 

Tegelikult on ekraani puhastamine sedavõrd kerge ja lihtne, et seda esimest korda tehes imestad, et miks seda juba varem pole teinud. Enamasti piisab selleks kodustest vahenditest.

  • Sissejuhatuseks lülita arvuti välja. Igaks juhuks võta ka laadija küljest lahti.
  • Seejärel pühi ebemevaba pehme mikrokiust lapiga ekraanilt ära lahtine tolm. Ära kasuta muid materjale, sest isegi paberkäterätikud võivad klaasi kriipida.
  • Kui ekraanil on püsivad plekid, siis kasuta niisket mikrokiust lappi. Pühi ekraani õrnalt servast servani sümmeetriliste liigutustega. Ära mingil juhul nühi, sest see võib ekraani kahjustada. Samuti niisuta ainult lappi, mitte mingil juhul ekraani. Kangas peab olema ainult niiske, mitte märg. Vältida tuleb liigse vee sattumist arvuti avaustesse.
  • Kui plekid ka peale seda püsima jäävad, siis tuleb appi võtta isopropüülalkohol, mida müüakse hästivarustatud arvutipoodides. Ka seda ei tohi mingil juhul kanda otse ekraanile, vaid ikka lapile. Alkoholise lapiga pühi plekke, mitte tervet ekraani.
  • Lõpetuseks lase ekraanil kuivada enne sisselülitamist.

Täpselt sama metoodikat kasutades võid puhastada ka oma ülejäänud MacBooki.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."