Kuidas Microsoft 365 filmistuudio töö kergemaks teeb?

#arvuti stardipakett #ettevõtja
3 min lugemine

Animatsiooni- ja filmistuudio Smoked Sparrow tegevjuht Jakob Kangur avaldab, kuidas kontoritarkvara Microsoft 365 ettevõtte töö targemaks ja lihtsamaks muudab.

 

“Kui inimesed loevad meie kohta, et oleme animatsiooni- ja filmistuudio, siis tekib neil paratamatult ettekujutus, et meie päevad mööduvad ainult stuudios värvilisi asju joonistades või võtteplatsil kaamerat kiigutades. Tegelikult moodustab see osa tööst heal juhul veerandi. Ülejäänud kulub kõige selle ettevalmistamiseks ja suur roll on tavapärasel kontoritööl,” sõnab Kangur.

Tema sõnul on Smoked Sparrow ülesanne luua eelkõige tehnoloogia suhtes selgust ja mõistmist ning produktsioon on selle saavutamiseks lihtsalt üks vahend.

“Üsna harilik stseen meie kontoris on hoopis selline, kus vaieldakse toodete ja teenuste üle ning soditakse vildikatega akende peale, et sõnumit visandada. Aga kui töö kodudes jätkub või kui on vaja oma arvutiekraani taha eemalduda, on OneNote see koht, kus omavahel mõtteid, moodboard’e, skeeme ja kavasid edasi vahetada,” märgib Kangur.

Failide jagamiseks on hea rakendus ka Teams, kus failides saab üheaegselt muudatusi teha mitu inimest korraga. Teams on kvaliteetne rakendus ka videokoosolekutele, kui füüsiliselt kohuda pole võimalik või kõik osapooled asuvad üle-Eesti laiali. Teamsi whiteboard asendab sellisel hetkel akent, kuhu ideed visandada. Ning kui ajurünnakul osaleb suurem seltskond inimesi, siis saab Teams breakout roomi funktsiooniga inimesed väikestesse gruppidesse jagada ning hiljem jälle kokku kutsuda, et gruppides tekkinud mõtteid esitleda.

“Rakendus Teams võimaldab tuua kogu meie projektisuhtluse ja -failinduse ühte kohta. Vajadusel saame moodustada tiimi sees ka väiksemaid gruppe, kes saavad kiirelt oma vastutusala probleemid iseseisvalt lahendada. Nii on müra oluliselt vähem,” lisab Kangur.

Nii saab iga video enne tootmisse suunamist alati kõigepealt „paberi peal“ valmis. See dokument saab omakorda kõikide edasiste tegevuste aluseks. Kõigepealt läheb dokument kliendile kinnitamiseks või muudatusettepanekute tegemiseks.

Seejärel aktiveerime helistuudio ja häälnäitleja annab videole hääle ning lõpuks on see klammerdatud iga asjaliku inimese külge, kes hiljem võttel toimetab.

“ET KÕIGIL OLEKS AGA ALATI VÄRSKEIMAD STSENAARIUMID, EELARVED JA KÕIK MUUD PROJEKTIGA SEOTUD DOKUMENDID SILME EES, HOIAME NEID KESKSELT ONEDRIVE’I PILVES. NII ON MEIE KONTOR ASUKOHAST, SEADMEST JA OLUKORRAST SÕLTUMATU, MIS ON MEIE JAOKS VÄGA OLULINE,” NENDIB KANGUR.

Kuna Smoked Sparrow iga projekt on erinev, on projektidel alati ka pisut erinev meeskond. Sellele vaatamata peab informatsioon liikuma kõigi osaliste vahel operatiivselt ja turvaliselt. Et hoida andmeid: dokumente, eelarveid, kliendinimekirju turvaliselt, kasutame kaheastmelist autentimist. See annab kindlustunde turvaliselt keskkonda sisenemiseks ükskõik kus või millises seadmes sa oled ning võid olla kindel, et kolmandad isikud ei suuda sinu kontole sisse murda isegi kui teavad parooli ja kasutajatunnust. Sisenemiseks on vaja veel teist seadet, mis annab unikaalse kinnituskoodi sisenemiseks.

Kanguri kinnitusel hindab ettevõtte meeskond Microsoft 365 juures kõige enam seda, et tarkvara pakub taustal olulist tuge, kuid ei tõmba endale samas kunagi liiga palju tähelepanu. “Selles mõttes on see kui hea produktsioon – õmbluskohti näha ei ole.”

 

Tutvu Microsoft 365 võimalustega.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."