Kuidas kustutatud faile pilveteenustest kätte saada

#dropbox #google drive #icloud #onedrive #pilv
2 min lugemine

On ikkagi vaja seda faili, mis hiljuti prügikastis maandus? Pole vahet, kas kasutad Dropboxi, Google Drive’i, iCloudi või Microsoft OneDrive’i – olulisi faile on võimalik tagasi saada. Näitame kuidas.

 

Dropbox

Kasutades tasuta versiooni Dropboxist, on aega kuni 30 päeva, et kustutatud failid tagasi kutsuda. Ärikonto puhul on limiit 120 päeva. Vali Dropboxi kodulehelt “Files” ja seejärel küljemenüüst “Deleted Files”. Avaneb nimekiri kustutatud failidest, mida võib läbi skrollida või siis kasutada otsinguriba. Kliki failile, mida vajad ja vali “Restore” parempoolselt paneelilt.

 

Google Drive

Kui kasutad Google Drive’i, siis vali vasakpoolsest menüüst prügikasti ikoon (Trash) ja vaata, mis pilt sealt avaneb. Kadunud dokumendi otsimiseks võib kasutada ka otsingut, Google annab teada, kui selle asukoht peaks olema prügikastis. Parem-klikk failil ning “Restore”, et see tagasi tuua. Google Drive hoidis kunagi faile Trash-kaustas lõputult, kuid nüüd need kustutatakse kuu aja möödudes.

 

iCloud Drive

Kui sa oled oma vajaliku kraami iCloudi varundanud, siis klõpsa “Recently Deleted”, mille leiad veebilehe alt paremast nurgast. Vali fail, mida soovid ja vajuta “Recover”. Kui soovid leida vanemaid faile, siis vajuta oma profiilipildile paremal üleval ja vali “Account Settings”. Skrolli kuni “Advanced” valikuni all, kust saad taastada kustutatud faile, kontakte, kalendreid ja meeldetuletusi ning järjehoidjaid. Klikka “Restore Files”, vali fail, mida vajad ja siis vajuta “Restore”.

 

Microsoft OneDrive

OneDrivekeskkonnas on prügikast (Recycle bin), mis hoiab hiljuti kustutatud faile kolmkümmend päeva enne, kui need lõplikult kaotab. Kui su konto on tehtud läbi kooli või töökoha, siis võidakse faile hoida 93 päeva, kirjutab PC Mag. Failid saad taastada avades prügikasti või otsides faili nime järgi. Faili tagasi toomiseks vali fail ja klikka “Restore”. On ka valik taastada kõik prügikastis olevad failid.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.