Kuidas kadunud AirPods kõrvaklappi üles leida?

#airpods #apple
2 min lugemine

Facebooki müügigruppides torkab mulle viimasel ajal üha rohkem silma müügikuulutusi, kus pakutakse müüa üksikut AirPods-i, olgu siis karbiga või ilma karbita.

 

See on ka mõistetav, et selline väike vidin kaduma kipub, kuna kõrvas selle kadumist praktiliselt ei tunne, kui just muusika ühest kõrvast korraga vait ei jää. Muidugi võivad AirPodsid tänu oma kompaktsele väikest lutsukivi meenutavale karbile ka korraga taskust jalutama minna.

 

„Põgenikke“ võib üles leida nii iPhone’i kui ka arvutit appi võttes

 

Kõik iPhone’id on teatavasti varustatud rakendusega Find My (Phone), kus on üles loetletud kõik kasutaja iSeadmed, millel Find My-funktsioon aktiviseeritud on. See rakendus näitab ära nii üksiku klapi asukoha või koha, kus AirPods’id viimati telefoniga ühenduses olid. Nii teate, kas on klapid ununenud tööle või sõidavad nad praegugi veel ringi Uber’iga, mida te oma sõitudel kasutasite. Kui telefoni käepärast pole, siis minge arvutisse ja logige oma Apple’i kontoga sisse aadressil www.icloud.com. Seal on samuti olemas Find My-rakendus, mille abil võite kadunud klappide asukoha tuvastada.

Juhtub aga näiteks kodus AirPod kuhugi diivani vahele pudenema, siis leiab ka selle Find My rakenduse abil üles. Tuleb lihtsalt peale klapi umbakaudse asukoha tuvastamist vajutada ikoonile „Play Sound“ ja kõrvaklapp hakkab reipalt pinisema. Segaduse vältimiseks võib samas teise klapi sama rakenduse abil vaikima sundida. Juhtub klapp kaduma aga kärarikkas keskkonnas või kui tema aku on vahepeal tühjaks jooksnud, siis pole klapi piiksuma panemisest muidugi kuigi suurt abi.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."