Kuidas ise kontrollida iPhone’i veekahjustust?

#iPhone #veekahjustus
2 min lugemine

Kas su iTelefon käitub viimasel ajal imelikult? Või oled sa ostmas kasutatud telefoni ning tahaksid olla täiesti kindel, et sind ei oota ees mõni ebameeldiv üllatus? Üks suuremaid nutiseadmete vaenlaseid on täiesti tavaline vesi. Ning veekahjustuse kontrollimiseks võib olla ka rohkem põhjuseid, kui ma üleval välja tõin.

 

Enamus meist aga ei tea, et veekahjustuse kontrollimiseks ei pea seda tingimata viima spetsialisti juurde parandusse, vaid seda saab kontrollida väga mugavalt kodust lahkumata ja spetsiaalseid tööriistu või teadmisi omamata. Asi on selles, et Apple on oma telefoni varustanud peidetud sensoriga, mis näitab veekahjustuse olemasolu või selle puudumist lihtsal visuaalsel vaatlusel. Selleks tuleb lihtsalt eemaldada telefoni SIM-kaart ja vaadata selle kaardipesa põhja. Kui seal on näha punane triip, siis tähendab see sinu jaoks kurba uudist – telefon on saanud veekahjustuse. Kui pesa põhi on valge või hõbedane, siis pole niiskus telefonile kurja teinud. Kaardipesa põhja vaatamiseks võib sul vaja minna taskulampi või valgustusega luupi. Apple on isegi koostanud näitliku joonise, kust eri mudelitel veekahjustust otsima peaks. Boonusena leiab sealt ka kohad, kust otsida näiteks iPodide veekahjustussensorit.

Veekahjustuse avastamine iPhone’is on kasutaja jaoks üsna ebameeldiv, sest Apple ei hüvita vee tagajärjel tekkinud kahjustusi isegi garantiiajal, mis tähendab, et kasutaja peab oma isiklikku rahakotti kergendama.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."