Kuidas iPhone’i videotes nägusid uduseks teha?

#iPhone #videotöötlus
2 min lugemine

Argisituatsioonidest pärinevad videod on üheks ammendamatuks sotsiaalmeedia sisuloome allikaks. Ometi võivad vastutustundetu videote jagamisega kaasneda ka teatavad ebameeldivused. Tervele hulgale inimestele ei meeldi näha oma nägu, kehaosi või muud (autonumbrid, aadressid vm), mille järgi neid identifitseerida võiks, avalikult jagatavates videoklippides.

 

Mingites olukordades võib see erinevatel põhjustel osutuda isegi ohtlikuks nii filmitavale, kui ka filmijale endale. Seepärast oleks igati nutikas muuta seal inimeste näod vms äratundmatuks. Kuidas seda aga videos teha? Kui fotode puhul saab kasutada iPhone’i kaameratarkvarasse sisseehitatud Markup-tööriista, siis video jaoks Apple’il endal sobivad tööriistad puuduvad. Õnneks aga on olemas täiesti adekvaatne ja tasuta lahendus – Blur-Video rakendus. Teistest analoogilistest rakendustest paistab Blur-Video silma sellega, et seal pole kasutatud mingeid vesimärke, rakendusesiseseid makseid jms.

Rakendus on piisavalt intuitiivne ning selle kasutamine peale pisikest praktikat peaks kulgema üsna sujuvalt ehkki kvaliteetse tulemuse saavutamiseks tuleb varuda veidi kannatlikkust. Rakenduses võib sobimatud kohad äratundmatuks kas udustada või koguni pikseldada. Samuti saab videos äratundmatuks teha mitu kohta, kui on vaja näiteks varjata mitme osaleja identiteete esitatavas videos. Kui on info varjatud, siis saab video salvestada ning otse rakendusest ka oma sotsiaalmeedia kanalitesse (TikTok, YouTube jne) jagada. Lisaks iPhone’ile saab rakendust kasutada ka iPad’iga.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."